Když jsme ho u běžkařské dráhy potkali, vypadal jako tuctový návštěvník festivalu. Chlápek, který si jednoho krásného pondělního rána přišel zasportovat, a pak hurá domů za ženou. Omyl. Karel Novotný z ostravského Muglinova se k Ostravar Aréně v těchto dnech v podstatě přestěhoval. Sportoviště střídá s prací a práci se sportovišti. Manželka promine.

„Mám to tady patnáct minut tramvají, to je naprosto ideální. Nemusím dojíždět hodinu někam do Beskyd,“ říká Karel, který je celý svůj život nadšený běžkař, a tak v uplynulých dnech hojně navštěvoval i běžkařskou dráhu v Dolních Vítkovicích po City Cross Sprintu.

S Olympijským festivalem se začal bratříčkovat hned první neděli a od té doby objíždí sportoviště, vyplňuje karty a užívá si to.

Všechny články o Olympijském festivalu v Ostravě zde

„Jsem nadšenec a ta sportoviště jsou tady opravdu pro každého. Nejednou se pánové divili, že dělám všechny disciplíny, včetně dětských. Dokonce jsem byl i na skokaňáku, ale z můstku dolů mě nepustili. Mám na něm ale fotku!“ ukazuje s nadšením.

Celý areál si ostatně vyfotil snad ze všech možných úhlů. A zná už jej jako vlastní boty.

„Kromě služby v práci jsem tady každý den, vyblbnu se, navíc tady promítají přenosy, takže si to maximálně užiju,“ popisuje Karel, který má z Deníku a výher v tombole zásobu vstupenek na celý festival.

STRACH ŽIVITELE RODINY

Čas od času jej namíchnou dlouhé fronty u půjčoven, přesto je festivalem nadšený a s tím letním před dvěma lety ke hrám v Riu se tento podle něj nedá srovnávat. „Letní sporty jsou něco jiného, navíc hlavně na náměstí to bylo zejména pro děti, něco bylo i na Černé louce,“ vzpomíná.

„Tato zimní sportoviště jsou mnohem lepší, děti i dospělí si tady opravdu zasportují,“ sděluje své zkušenosti muž, který má podle svých slov plný obývák medailí, pohárů a diplomů už od dětství, a z Olympijského festivalu chce přidat několik dalších.

„Já už se pomalu obávám, aby mě někdo někam nenominoval, nerad bych kvůli tomu měnil byt,“ pokyvuje vážně hlavou.

Přesto jej něco děsí… snowboard. I proto jej zatím odkládá. „Toho se fakt obávám, protože jsem živitel rodiny a fakt nevím, jak to na něm dopadne. Ale disciplíny musím udělat všechny,“ praví sportovně.