„Jsem potěšen, že to tak společnost začíná vnímat,“ říká Ostravan, který přesně v duchu svých slov vyrazil na ostravské Masarykovo náměstí s manželkou i dětmi na Táta fest.

Od oné požehnané chvíle slaví doma den otců pravidelně.

„Zajdeme vždy někam ven, posedět si do cukrárny nebo na atrakce. I proto jsme tady,“ vypráví.

Podle jeho slov slaví rodina všechny tři „spřízněné“ dny – tedy i Den matek a Mezinárodní den žen – stejně.

„Ovšem s tím rozdílem, že mamince kupujeme kytku. Já dárky nechci, přeji si jen, aby byly děti spokojené. Jsem rád, že jsme spolu, to je přece ten největší dárek. Proto je podle mě Den otců časem věnovaným rodině. A i když je to den pro táty, bereme i maminku,“ říká s úsměvem Rostislav.

K TÉMATU

Táta fest? Každý si našel svéDen otců v České republice připadá na třetí červnovou neděli, a byť je mnohými vnímán jen jako „malý bráška“ Dne matek, Liga otevřených mužů jej v řadě měst v České republice pořádá už od roku 2007. A tak se včera slavilo i na ostravském Masarykově náměstí.
Už dvacet minut po začátku akce bylo na náměstí několik stovek lidí a další desítky – tátové s potomky, nebo rovnou celé rodiny – se blížily okolními ulicemi. Připraven byl bohatý program, taneční vystoupení, klauni nebo atrakce pro děti. Zatímco všemožná vystoupení na pódiu sledoval zástup zejména dam a dětí, nejeden mužský pohled mířil o kousek vedle, kde se u tyče střídaly dvě tanečnice. Všem to šlo náramně!