Přestože Ostrava není vyloženě turistickým městem, i zde se letní sezona projevuje. Kromě zahraničních turistů do města zavítá také mnoho návštěvníků z méně či více vzdálených měst. Největšími lákadly v letních měsících jsou množství nejrůznějších hudebních a kulturních festivalů a technické památky, kterými je Ostrava proslulá.

INFOCENTRUM V CENTRU SE PŘESTĚHOVALO

Mohlo by se tak zdát, že se zvýšeným počtem návštěvníků roste i poptávka po informacích, zajímavostech a tipech, které turistům nabízí ostravská infocentra. Ne všude tak tomu ale skutečně je a místy je pravdou spíše opak.

„Momentálně máme okurkovou sezonu. Nám začíná sezona až v září nebo říjnu, to teprve začnou chodit lidi. Přes léto je to opravdu slabší," říká vedoucí pobočky infocentra u Elektry Michal Charbulák. Právě tato pobočka je přes léto vytížená nejméně, přestože je přímo v centru města. V současné době ale sníženou návštěvnost způsobují také opravy ulice Nádražní, kvůli kterým se infocentrum muselo přesunout na protější náměstí Dr. E. Beneše.

„Obestavěli nás tam stavebními buňkami a plotem, lidé tam bloudí, a navíc zkuste pracovat celý den v tom hluku a prachu ze stavby," vysvětluje důvody přestěhování Charbulák. „…až to skončí, tak se ale přesuneme zase zpátky."

V RADNIČNÍ VĚŽI JE NÁVAL

Naproti tomu pobočka v radniční věži hlásí během letních prázdnin vysoký nárůst návštěvnosti. Chodí zde jak vysoký počet zahraničních turistů, tak zdejších obyvatel. Všechny láká vyhlídková a zároveň nejvyšší radniční věž v České republice. Největší nápor turistů podle zdejších pracovníků zažívali při Colours of Ostrava, kdy měl každý člověk s páskou na ruce slevu na návštěvu vyhlídky.

Dalším oblíbeným turistickým místem je průmyslová oblast Dolních Vítkovic a infocentrum v aule Gong, spolu s radniční věží patří mezi dvě celoročně nejnavštěvovanější turistická centra. Kromě vstupenek na kulturní a hudební akce sem chodí návštěvníci také pro suvenýry.

SEDM CENTER S INFORMACEMI

V Ostravě je celkem sedm informačních stánků. Kromě výše zmiňovaných se další nacházejí na nádraží ve Svinově, hlavním nádraží, v obchodním centru Karolina a na letišti v Mošnově. Ve všech pobočkách nabízejí kromě informací a tipů také pestré turistické aktivity. Můžete si tak například domluvit komentovanou procházku kteroukoliv částí města, vyhlídkovou jízdu a poslední sobotu prázdninových měsíců se také podívat na vyhlídkovou věž v noci.

JONÁŠ JELEN