Zda šlo o obyčejnou krádež, pomstu, případně pojistný podvod, není v této chvíli jasné. Kriminalisté prověřují hned několik verzí.

„Kriminalisté z Ostravy-Poruby prověřují okolnosti krádeže a zapálení nákladního vozidla. Podle dostupných informací dne 27. února 2023 mělo být vozidlo značky Mercedes Benz litevské značky MLF 429, bílé barvy zaparkováno na ulici Klimkovické v Ostravě-Porubě,“ uvedla Eva Michalíková z ostravské policie s tím, že auto stálo před penzionem.

Takto má vypadat nové schéma tramvajové dopravy v Ostravě.
V Ostravě vznikne tramvajové „metro“. Deník přináší odpovědi na zásadní otázky

V přesně nezjištěné době, nejdříve však od 03.30 do 04.57 vozidlo někdo ukradl a následně s ním odjel na polní cestu navazující na ulici Záhumenní v Ostravě-Porubě, a to v místě podjezdu silnice Rudné.

„Zde vozidlo v poli odstavili a úmyslně zapálili, čímž došlo k jeho totální devastaci. Samotný požár byl na tísňovou linku oznámen v 04.57,“ dodala Michalíková.

Oční kapky

Litevci uvedli, že v autě byly léky, konkrétně oční kapky. Jejich prodejní hodnota činila tři miliony korun.

„Tyto věci se však při ohledání zahořeného vozidla nenašly,“ doplnila Michalíková, která požádala veřejnost o pomoc při vyšetřování. Ochránci zákona mají k dispozici i kamerový záznam.

Podvedení lidé se musí přihlásit o své finanční pohledávky ve dvouměsíční lhůtě.
Fond dlužící Ostravanům miliardy je v konkurzu. Pozor na lhůtu

„I přes nekvalitní kamerový záznam, který se podařil zajistit, víme, že v inkriminovanou dobu měl jet poblíž místa zahoření s největší pravděpodobností cyklista, na kterého se nyní kriminalisté obrací. Také žádáme možné svědky a řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158,“ uzavřela Michalíková.