Vítkovičtí gastroenterologové, kteří se specializují na péči o tyto nemocné, tak budou moci díky přestěhování do velkorysejších prostor přijmout do péče více pacientů. Počet nemocných, jejichž zdravotní stav je komplikovaný a vyžaduje intenzivnější léčbu včetně léčby biologické, totiž neustále roste.

Centrum péče o zažívací trakt Nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice se péčí o pacienty s chronickými střevními záněty, mezi které řadíme Crohnovou chorobu a ulcerózní kolitidu, zabývá dlouhodobě.

„Prostory, ve kterých aktuálně sídlíme v budově H, již ale kapacitně nestačí. Počet pacientů v naší gastroenterologické ambulanci každoročně narůstá,“ vysvětluje Barbora Pipek z Centra péče o zažívací trakt, a doplňuje, že aktuálně je v jejich centru dispenzarizováno více než 1000 pacientů s diagnózou ulcerózní kolitida či Crohnova choroba.

V pravé části budovy G aktuálně probíhají intenzivní práce na revitalizaci prostor tak, aby se zde již v průběhu jara mohli odborníci přestěhovat. Prostory budou pokryty novou podlahovou krytinou, budou vymalovány a obměněna bude také sanita.

„Ačkoliv jde v objemu finančních prostředků o zanedbatelné položky, troufám si říci, že významem je tato investice nevyčíslitelná. Centrum péče o zažívací trakt poskytuje pacientům s chronickými střevními záněty již více než dvě desítky let komplexní péči a léčbu, včetně léčby biologické. V současné době naše centrum eviduje největší počet pacientů pro podávání biologické léčby na severní Moravě a v celorepublikovém měřítku se taktéž pohybujeme na předních příčkách. V novém zázemí budou moci naši odborníci tyto služby dále rozvíjet, a především se budou moci postarat o další pacienty,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice Stanislav Jackanin.

Nové centrum poskytne rozšířené a komfortnější zázemí, bude disponovat novým prostornějším stacionářem pro aplikaci biologické léčby, zázemím pro přípravu biologických léčiv, příjmovou kanceláří s kartotékou a dvěma oddělenými lékařskými ambulancemi s břišním sonografem.

„Výrazně se zlepší i komfort pacientů, a to nejen na stacionáři, kde budou zcela nová infuzní lehátka a křesla, ale i v čekárně, která bude oddělena od okolního ruchu nemocnice,“ doplnila závěrem lékařka Barbora Pipek.