„Chceme tak podpořit neziskové projekty, upozornit na důležitost udržitelného životního stylu a dát komunitě našich diváků příležitost zapojit se v období adventu do smysluplné charitativní akce,“ řekl ředitel divadla Jakub Tichý a dodal, že Komorní scéna Aréna během prosince daruje do sbírky pro Moment některé vybrané kostýmy a rekvizity z inscenací, které už nejsou na repertoáru.

Vybírat do sbírky vhodné oblečení a doplňky se chystají i herečky, herci i další zaměstnanci divadla. „Zorganizovat sbírku v divadle je skvělý nápad, určitě se přidám. Právě se chystám na předvánoční úklid, tak už mám jasno, kam s pěknými věcmi, které už nenosím,“ říká herečka Viktória Pejková, kterou jste mohli vidět v roli Fotis v nové inscenaci Zlatý osel. Věci do sbírky doma našla i herečka Tereza Cisovská, kterou od 11. ledna 2020 uvidíme v nové inscenaci Kočka v oreganu.

„Obvykle daruji oblečení, které ještě může najít nové majitele, přímo v obchodě na Českobratrské. Je to fajn pocit, když vím, že půjde výtěžek z jejich prodeje na dobrou věc, jako je třeba projekt Kola pro Afriku. Jsem ráda, že mohu podpořit i sbírku v Komorní scéně Aréna.“

Sbírka pro síť charitativních obchodů Moment v Komorní scéně Aréna potrvá do pátku 20. prosince. Věci mohou diváci nechat v pokladně divadla během otvírací doby – tedy od 10 do 18.30 hodin. Výtěžkem z prodeje oblečení a doplňků obchody Moment podporují například mobilní hospic Ondrášek, lesní klub Bezinka v Palkovicích, denní stacionář Žebřík v Ostravě-Svinově, projekt Kola pro Afriku, misi na záchranu slonů v Africe nebo nadační fond CCBC podporující organizace působící na poli ochrany biodiverzity a rozvojové pomoci.

Darovat můžete oblečení, boty, módní doplňky, bižuterii i drobnosti do domácnosti ve stavu, kdy si je ještě někdo rád koupí.