Před základní školou v Krásném poli v ulici Družební bylo v pondělí ráno rušno. Děti spěchaly do školy a ty nejmenší, které šly poprvé, doprovázeli rodiče.

Prvňáčci, chcete mít nezapomenutelnou památku na sebe a své nové kamarády ze třídy? 

Profesionální fotograf Deníku vás zdarma vyfotí a fotografii zveřejníme v našem listu a na webu. 
Učitelé, dejte nám vědět na: redakce.moravskoslezsky@denik.cz.

„Těším se na děti i na paní učitelku," řekla šestiletá prvňačka Laura Šopíková. Do školy si kromě aktovky nesla i papírový kornout s bonbony pro spolužáky. „Ještě včera večer se Laurinka trochu bála, ale dneska už ne," dodala Lenka Šopíková, která dceru vedla do školy. Ještě následovalo fotografické zdokumentování před školou a děti utíkaly do lavic.

Ve dveřích třídy malé žáky přivítala paní učitelka a na děti čekaly úkolníčky, písanky, slabikáře, pastelky a plastelína. Děti si vybraly zvířátko na jmenovce a posedaly si do lavic. „Sárinko, kde to sedíš? Vždyť máš na jmenovce letadlo, a to je přece obrázek spíš pro kluka než pro holčičku," nabádala jedna z maminek ve třídě svou ratolest a přesadila ji na místo označené jablkem. Ve tvářích dětí se zračilo vzrušení, ale i lehký ostych. „Někdo nám ještě chybí, nevíte kdo?" ptala se třídní učitelka 1.A Kateřina Jetmarová. Rodiče i děti přesně věděli jméno dívenky, která ještě nedorazila. To je výhoda školy v malém obvodě. Všichni se znají jménem, i děti mezi sebou, ještě dřív, než se setkají ve škole.

Otevřeli také školku

Společně se základní školou otevřela v tomto roce poprvé své brány i nová mateřská škola.

„Stávající školka byla ve velice staré budově, v jedné z nejstarších v obvodu, a byla na tom jak morálně, tak technicky velice špatně. I já si ještě starou školku pamatuji ze svých dětských let. Po skoro padesáti letech se nám konečně povedlo vybudovat to, po čem lidé v Krásném poli volali," řekl starosta Tomáš Výtisk. Výstavba mateřské školky stála podle jeho slov okolo třiceti milionů korun. „Splnili jsme tímto přání několika generací obyvatel Krásného pole," dodal starosta. To potvrdila také jedna z místních, která vedla do školy svého syna. „Celá obec je nadšená, že se konečně podařilo postavit takovou krásnou školku. Myslím si, že se tady bude všem dětem určitě líbit. Syn dnes nastupuje do třídy Kuřátek, která je pro nejmenší děti," svěřila nám Darja Zkoumalová z Krásného Pole.


A ještě jeden dárek máme pro naše nejmenší čtenáře:

Ve středu 11. září vychází poprvé samostatná barevná příloha Junior!

Od září začne v Deníku vycházet nová příloha věnovaná dětem. Průvodcem bude myšák Rupert, který jim nabídne zajímavosti o zvířatech, knížkách a filmech. Dozvědí se také o možnostech sportování a nejmenší děti zde najdou i obrázkové čtení.

Nezapomeňte si proto koupit svoje noviny!