Návštěvníci i obyvatelé Ostravy však stále budou moci využívat služeb pěti infocenter. Podle informací ředitele OSTRAVAINFO !!! Jiřího Šimona budou v rámci úsporných opatření po Vánočních svátcích zrušena dvě informační centra.

Zrušeno bude infocentrum na letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Je zavřené již od jara 2020. I před epidemií mělo omezenou otevírací dobu.

Druhou pobočku OSTRAVAINFO !!!, jíž se úsporná opatření dotkne je infocentrum v obchodním centru FORUM Nová Karolina, které bude zrušeno po letošních Vánočních svátcích.

Pohledy a rozhledy z věže, které infocentrum nabízí.Zdroj: Josef Zajíc

Návštěvníci a obyvatelé Ostravy budou moci využívat dalších pět infocenter, která jsou umístěna na strategických místech města Ostravy a tři z nich jsou otevřena sedm dní v týdnu. Infocentrum Věž v Nové radnici na Prokešově náměstí, Infocentrum na Hlavním nádraží Ostrava-Přívoz, před nádražím Ostrava-Svinov. Dále infocentrum Elektra na Jurečkově ulici a infocentrum INFO JIH !!! na Horní ulici v Ostravě-Hrabůvce.

Turistická informační centra OSTRAVAINFO !!! a INFO JIH !!! kromě poskytování informací o Ostravě a prodeje originálních suvenýrů nabízejí také celou řadu služeb. Návštěvníci zde mohou využít bezplatného přístupu na internet, služeb směnárny, zakoupit si vstupenky na případné kulturní a sportovní akce, jízdenky DPO nebo Leo Expresu. V roce 2019 služeb ostravských center využilo více než 340 000 návštěvníků a obyvatel Ostravy.