Člověk volající na krizovou linku uvedl, že tam pes je již delší dobu a je zraněný. Byl vyčerpaný, žíznivý a při pohledu na jeho nohy se pracovníkům útulku sevřelo hrdlo. Přední i zadní končetiny měl sedřené a rozpraskané hluboko do krve, patový kloub zahnisaný a byl značně vyhublý.

Je až neuvěřitelné, že pes v takovém stavu projevil vůči nim, cizím lidem, tolik důvěry, že si nechal v naprostém klidu všechny rány ošetřit.

Nyní, po více než třech měsících, je jeho stav výrazně lepší. Rány jsou takřka zhojené, ale jizvy budou patrné ještě hodně dlouho. Otázka ovšem je, kdy a jestli vůbec někdy se zahojí rány na jeho duši.

Nikdo z útulkových profesionálů nechápe, jak mohl někdo ublížit tak pozitivnímu, kontaktnímu a k práci ochotnému tvorovi. Za celou dobu neprojevil nejmenší náznak agresivity, trpělivě se nechával ošetřovat, natírat léčivými mastmi, polykal léky.

Největším utrpením je pro něj pobyt v kotci. Tento pes potřebuje pohyb a lidskou přítomnost. Měl by sice mít zkušenějšího majitele, který zvládne jeho temperament, ale tomu, kdo si získá jeho srdce, bude dělat po zbytek života pomyšlení.

Pejskovi, který se nachází v útulku v Ostravě-Třebovicích, říkají Dobík. Telefon do útulku je 596 967 288.