Ale popořadě - děti, které přijdou od prvního lednového čtvrtka do Dětského světa ve Velkém světě techniky v Dolních Vítkovicích, si mohou vyzkoušet novou pestrou škálu oborů lidské činnosti.

U pískoviště se mohou vžít do role archeologů a objevovat fosilie, v autoservisu najdou auta i plničku, na farmě na ně čeká reálný zahradní traktor, na nových stromech potěší houpačka nebo skluzavka.

Dětský svět v Dolních Vítkovicích je v novém kabátě.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

„Ve finále budeme mít skoro dvě desítky různých stanovišť – od cukrárny až po operační sál. Na ploše 900 čtverečních metrů si budou moci návštěvníci vyzkoušet bezpočet profesí a každý den si hrát s něčím jiným,“ mne si ruce ředitelka Světa techniky Kateřina Bonito.

Kvůli zatékání hodlá město v následujících měsících připravit rekonstrukci stropu podzemních garáží včetně samotného Prokešova náměstí.
Prokešovo náměstí v Ostravě i podzemní garáže u Nové radnice čeká rekonstrukce

Dětský svět se během několika měsíců, kdy byl uzavřen, zřetelně proměnil. Architekti si s obří hernou pro děti opravdu vyhráli. Mimo jiné navrhli lékařskou ambulanci s obřím chrupem a zbrusu novým operačním sálem. Do obchodu přidali moderní pokladnu se čtečkou platebních karet.

Ráj pro nejmladší návštěvníky

V hudebním studiu je mixážní pult. K poučení i zasmání je bezpochyby „hovínkový testr“ na farmě. Doslova hravě naučí návštěvníky, že ne každé zvířátko vyměšuje stejně.

Dětský svět v Dolních Vítkovicích je v novém kabátě.Dětský svět v Dolních Vítkovicích je v novém kabátě.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

„Celý koncept sází na zvídavost malých návštěvníků. Vyzkoušet si autíčka nebo otestovat zvyklosti zvířátek na farmě, je lákavé. Nejrůznější vtipné exponáty a efekty podle našich zkušeností i podle postřehů našich návštěvníků zaujmou děti i dospělé. Cílem je, aby si hráli spolu a trávili hezký společný čas,“ shrnul proměnu za realizační tým Dětského světa Jakub Švrček.

Kůzlata na statku.
Vánoční nadílka mláďat v ZOO Ostrava. Jak se vám líbí?

Dětský svět se nachází hned v přízemí Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích a je určený nejmenším návštěvníkům od dvou let a předškolákům. Bavit ale má i dospěláky, kteří si sem s dětmi chodí hrát.

Otevřený je denně od 10 do 18 hodin. Základní vstupné za osobu stojí 70 korun, lze si pořídit i výhodnější rodinné vstupenky. Dítě do dvou let má vstup zdarma. Původní expozice vznikla stejně jako sám Velký svět techniky v roce 2014.