Jakmile servisman skončil svou činnost, zjistil, že v bundě nemá klíče od auta, a následně i to, že jeho vozidlo se na parkovišti už nenachází. Okamžitě vše oznámil na tísňovou linku 158 a spojil se se svým zaměstnavatelem. V tu chvíli nastala okamžitá a rychlá spolupráce mezi oznamovatelem, jeho nadřízeným a policisty.

Moravskoslezský kraj bude mít nového hejtmana - Josefa Bělicu z ANO.
Moravskoslezský kraj bude mít nového hejtmana - Josefa Bělicu z ANO

„Díky zabudovanému modulu GPS jsme mohli sledovat pohyb vozidla. Operační důstojník ihned zmobilizoval hlídky, které se pohybovaly na únikové trase. Do pronásledování odcizeného auta se zapojili jak policisté z Karvinska, tak i z Ostravska. Netrvalo dlouho a policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava spatřili v Heřmanicích vozidlo, po kterém pátrali. Okamžitě řidiče za užití zvukového a světelného zařízení vyzvali k zastavení, což řidič uposlechl. V autě se mimo řidiče nacházel i jeho spolujezdec. Řidič se hájil slovy, že se chtěl jen „povozit.“ Při cestě měl přibrat svého příbuzného s tím, že se projedou. Údajně měl v plánu auto vrátit do doby, než servisní technik dokončí svou činnost," uvedla k případu mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

V této budově by měl sídlit projekt Dopřej léčbu.
Lidé poslali miliony na onkologické pacienty, šlo ale o podvod. Policie zasáhla

Následnou kontrolou poté policisté zjistili, že 36letý muž není ani vlastníkem řidičského oprávnění. Test na alkohol byl sice negativní, ale na přítomnost omamných a psychotropních látek vyšel pozitivně. Ukázalo se, že při jízdě také poškodil disk kola a část karosérie.

Než udělal přípojku na internet, zákazník se projel jeho služebním autem.Než udělal přípojku na internet, zákazník se projel jeho služebním autem.Zdroj: se souhlasem PČR

Policisté z obvodního oddělení Slezská Ostrava sdělili muži ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Muž se rovněž dopustil několika přestupkových jednání, což bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.