„Meziměsíčně nám ubylo osmdesát uchazečů, meziročně ale celkový počet nezaměstnaných osob stoupl o 163. V měsíci únoru se přitom přišel zaevidovat nejnižší počet uchazečů od října 2008,“ uvedla Yvona Jungová, ředitelka Úřadu práce v Ostravě.

Nově se v průběhu února ucházelo o zaměstnání 1 673 osob. Mezi nimi byli jako obvykle nejvíce zastoupeni bývalí zaměstnanci, kteří byli uvolněni nebo odešli z pracovních pozic nevyžadujících žádnou kvalifikaci. Naopak ukončena byla evidence 1 753 uchazečům o zaměstnání.

„Do zaměstnání z nich nově nastoupilo nebo začalo samostatně podnikat 1 106. Jednalo se v největší míře o pomocné a nekvalifikované profese, prodavače, číšníky a servírky, nástrojáře, pracovníky ostrahy a bezpečnostních agentur, obchodní zástupce, řidiče a administrativní pracovníky,“ uvedla dále Jungová.

O jedno volné pracovní místo se mohlo podle jejích dalších slov koncem února v okrese Ostrava teoreticky ucházet až 17 osob, když celkově nezaměstnaných bylo v registru 21 923 lidí. Počet nezaměstnaných mírně klesl i v rámci celého Moravskoslezského kraje, a to o 578 osob na celkových 83 251. Nejvíce lidí bez práce ubylo v okresech Nový Jičín a Bruntál.