Ke krádeži došlo 18. července letošního roku v Moravské Ostravě, konkrétně na točně trolejbusů situované na náměstí Republiky. A jak se to seběhlo?

„Na základě zjištěných informací měl dosud neznámý pachatel využít nepozornosti poškozené, která nechala batoh na lavičce bez dozoru, a z tohoto následně odcizil peněženku včetně dokladů, platební karty a finanční hotovosti ve výši šest tisíc korun," sdělila Eva Michalíková, mluvčí moravskoslezských policistů.

Po těchto mužích podezřelých z krádeže kytary a dalšího příslušenství pátrají ostravští policisté.
VIDEO: Poznáte je? Sehraná trojice okradla v Ostravě muže nejen o kytaru

Tento případ ochránci zákona vyšetřují coby trestný čin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„V souvislosti s tímto případem žádáme veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti muže, který by mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku. Jakoukoli informaci, která by mohla vést k jeho ztotožnění, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotného muže, aby se sám přihlásil na obvodní oddělení Ostrava-Mariánské Hory, Strmá 14," dodala ke krádeži mluvčí.