Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality v Ostravě prověřují okolnosti trestného činu krádeže. V současné době již zadrželi osobu, která je podezřelá z okradení muže, jenže nedisponují jménem poškozeného.

Na snímku poškozený muž, po jehož totožnosti ostravští policisté pátrají.Na snímku poškozený muž, po jehož totožnosti ostravští policisté pátrají.Zdroj: se souhlasem PČR

„Dle svědků události mělo ke krádeži dojít 23. října 2023 kolem 19. hodiny v ulici Nádražní v centru Ostravy, konkrétně před Komerční bankou. Pachatel staršímu muži odcizil tašku, kterou měl při sobě, když seděl na lavičce. Pohotový svědek okamžitě reagoval na volání o pomoc a odvážně se za pachatelem vydal. Další svědek události mezitím věc oznámil na linku 158. Jeden ze svědků pachatele dohnal, tašku poté vrátil staršímu muži, ale ten na místě nesetrval do příjezdu policie z důvodu spěchu," uvedla k případu Eva Michalíková za moravskoslezskou policii.

Zloději se na vloupání připravili.
Poláci se do zlatnictví probourali přes téměř metrovou zeď. Vyřadili i alarm

Policisté se proto touto cestou obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při ztotožnění poškozené osoby. Vyzývá  především okradeného muže, aby se sám přihlásil na linku 158 nebo přišel osobně na obvodní oddělení Ostrava-střed, ulice Masná 3.