Zájemci se dnes od 18 hodin dozvědí zajímavosti o životě těchto jediných aktivně létajících savců, jejich výzkumu a také ohrožení.

V případě příznivého počasí bude po přednášce následovat procházka po zoo s detektorem. Akci povede Martin Gajdošík z České společnosti pro ochranu netopýrů.

Akce ve výukovém centru zoopotrvá do 21 hodin. Vstup je zdarma.  

K TÉMATU

close info Zdroj: Zoo Ostrava zoom_in V ZOO ZAVÁDĚJÍ VRATNÉ KELÍMKYOstravská zoo se rozhodla připojit do systému takzvaných „nicknacků", které jsou na mnoha místech a akcích již zcela běžné.
Hlavní výhodou plastových kelímků, které jsou také praktickým suvenýrem do domácnosti, je snížení množství odpadu.
V zoo budou k dispozici kelímky o objemu 0,5 litru (s vratnou zálohou 35 korun) a 0,3 litru (30 korun), a to se šesti různými zvířaty na obalu. (jir)

Den pro seniory

V ostravské zoo se v sobotu 10. září uskuteční tradiční akce pro seniory. Tento den budou mít lidé nad šedesát let (prokázat se musejí platným dokladem) volný vstup do zoo. Zájemci se budou moci od 10 hodin u vstupu do zoo zúčastnit komentované prohlídky s průvodcem.

U expozice Na statku si za asistence členů Českého červeného kříže mohou návštěvníci vyzkoušet poskytnutí první pomoci či si nechat změřit krevní tlak. V pavilonu afrických zvířat si pamětníci zavzpomínají u výstavy mapující pětašedesátiletou historii ostravské zoologické zahrady, od vzniku a fungování ještě v areálu v Ostravě-Kunčičkách až po současnost ve Slezské Ostravě