VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Noční Ostrava bude opět patřit divadlům

Také letos se ostravská divadla zapojí do celostátní akce s názvem Noc divadel a návštěvníkům v sobotu 18. listopadu 2017 nabídnou nejenom ukázky ze svých představení, ale i možnost nahlédnout do zákulisí, setkat se s umělci či tvůrčí dílny.

17.11.2017
SDÍLEJ:

Divadlo Petra Bezruče. Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Kucej

A kam se budou moci lidé v době od 18.30 hodin do půlnoci podívat? Otevřeny budou Dům kultury Akord, obě budovy Národního divadla moravskoslezského – tedy Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo Jiřího Myrona. Dále pak Divadlo Petra Bezruče a Divadlo loutek Ostrava. O akci je již tradičně velký zájem. Kapacity jsou však omezené, a proto by si lidé měli včas zarezervovat místo. Vstup na Noc divadel je zdarma.

Dům kultury Akord
- SPECIÁLNÍ IMPROVIZAČNÍ VEČER, ve kterém návštěvníci zažijí divadlo tak trochu jinak. Představí se velcí i malí účinkující několika divadelních souborů (Zdividla, Nahodile a účinkující z projektu STUD2NA), v programu vystoupí i skupina Self Made. Začátek je v 18.30 hodin.

Národní divadlo moravskoslezské Ostrava
- JESUS CHRIST SUPERSTAR – Divadlo Jiřího Myrona. Zajímavá debata přímo na jevišti s představiteli hlavních rolí a dramaturgem souboru opereta / muzikál NDM Patrickem Fridrichovským.
- PANÍ BOVARYOVÁ – Divadlo Antonína Dvořáka (foyer v 1. patře). Netradiční setkání s herci činohry Národního divadla moravskoslezského (NDM) prosycené atmosférou francouzských salonů.
Vstup na program je vázán na nákup vstupenek k vybraným představením. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách divadla (www.ndm.cz) nebo v předprodeji vstupenek NDM (třída Čs. legií 148/14, Moravská Ostrava). Koná se od 18.30 do 23 hodin.

Divadlo Petra Bezruče
Noc divadel má podtitul Noční audience u Bezručů a nabídne celou řadu pořadů.
- 18.30 hodin – AUDIENCE U NORBERTA LICHÉHO
Představení Audience s Norbertem Lichým a Jiřím Müllerem. Vstupenky jsou již v prodeji.
- 19.30 hodin – AUDIENCE U MARIE VIKOVÉ
Promítání filmu Babi s Marií Vikovou v hlavní roli, následuje beseda s tvůrci. Vstup je možný na základě rezervace.
- 20.30 hodin – AUDIENCE U BEZRUČŮ
•Audience u Milana Cimeráka a Jakuba Burýška – zábavný bezručovský pub kvíz o ceny
•Audience u Ondřeje Bretta a Magdalény Tkačíkové – zkuste štěstí a zahrajte si bingo o ceny
•Audience u Dušana Urbana a Markéty Matulové – lichotkový telefon, u kterého budete chtít sedět celý večer
•Audience u Michala Sedláčka a Pavly Gajdošíkové – písničkový automat aneb složíme vám song na přání
•Audience u Marcely Čapkové a Kateřiny Krejčí – věštírna prozradí, co vás čeká a nemine
•Audience Vojtěcha Říhy a Markéty Harokové – hlavičkovaná s Vojtou nejen pro fotbalové nadšence
•Audience u Miroslava Kudely a Hynka Petrželky
Vstup je volný. Noc divadel se koná od 18.30 do 23.59 hodin. Rezervace na e-mailu vstupenky@bezruci.cz nebo na tel. 596 618 363.

Divadlo loutek Ostrava
- Dílny, workshopy a interaktivní programy pro malé i velké, které budou vyžadovat špetku odvahy, dobrou znalost pohádkových příběhů a mezigenerační spolupráci. Vhodné pro rodiny s dětmi. Koná se od 17 do 21 hodin ve třech blocích: 17 až 17.45 hodin, 18 až 18.45 hodin, 19 až 19.45 hodin. Nutná rezervace na http://www.dlo-ostrava.cz/.

Autor: Šárka Mrvová

17.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 21 000 Kč

Obsluha jeřábů Jeřábník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Čtyřsměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava, Kontakt: emailem, telefonicky 7-16 hod., , Hlavní odpovědnosti: , - Převoz břemen ( převážně plechů ) na určené místo, - Vedení deníku zdvihacího zařízení, - Údržba, čištění a mazání svěřeného jeřábu, - Koordinace práce s vazačem, , Požadujeme: , - Platný jeřábnický průkaz sk. A, - Platný vazačský průkaz, - Systematický přístup k práci, zodpovědnost, samostatnost , , Nabízíme:, - Stabilní práci v kmenovém stavu, - 12-hodinový směnný režim ( krátký/dlouhý týden - tzn. co 14 dnů volný víkend ), - Příspěvek na penzijní/životní pojištění 1 200,-/měsíčně, - Multisport karta, - Závodní stravování, 2x za směnu máte nárok na dotovanou stravu, - 25 dnů dovolené ( 5 dnů navíc ), - Sleva na nájemném v bytech RESIDOMO, , Beneftiy: Příspěvek na penzijní/životní pojištění 1.200,- měsíčně, závodní stravování s dotací zaměstnavatele, 25 dnů dovolené, sleva na nájemném v bytech RESIDOMO. Pracoviště: Vítkovice steel, a.s. - ostrava, Štramberská, č.p. 2871, 703 00 Ostrava 3. Informace: Tomáš Potůček, +420 720 746 018.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci v oblasti veřejné správy Sociální pracovník (sociálně právní ochrana dětí). Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Městský obvod Slezská Ostrava, ÚMOb městského obvodu Slezská Ostrava, Kontakt: na výběrovém řízení, vyhlášeno výběrové řízení č. 13/2018 - nutno podat do 21.9.2018 přihlášku, , Požadované vzdělání: , -zakládající odbornou způsobilost dle § 110 odst. 4 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, v platném znění., , Požadované doklady:, -životopis s uvedením údajů o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se zabezpečování požadovaných činností,, -výpis z evidence Rejstříku trestů, ne starší než 3 měsíce,, -ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, ověřený doklad o zkoušce ZOZ, pokud je jeho držitelem., , Přihláška musí obsahovat označení "Nabídka volného pracovního místa", jméno, příjmení a titul uchazeče, datum a místo narození uchazeče, státní příslušnost uchazeče, místo trvalého pobytu uchazeče, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, datum a podpis uchazeče. Přihláškou se rozumí samostatný dokad, nelze jej nahradit údaji uvedenými v životopise, v průvodním dopisy apod. , , Lhůta pro podání přihlášky: do 21. 9. 2018 včetně. , , Způsob a místo podání: , , poštou nebo osobním doručením na podatelnu Úřadu městského obvodu Slezská Ostrava, nám. J. Gagarina č. 4, Ostrava - Slezská Ostrava, v zalepené obálce označené VÝBÉROVÉ ŘÍZENÍ č. 13/2018 - NEOTVÍRAT, s uvedením adresy uchazeče (odkaz na www.slezska.cz)., , , Adresa: Statutární město Ostrava, Úřad městského obvodu Slezská Ostrava, odbor vnitřních věcí, Těšínská 35, 710 16 Slezská Ostrava, , Zaměstnanecké výhody: stravenky, sociální fond, 25 dnů dovolené, , Více informací k pozici naleznete na: www.slezska.cz. Pracoviště: Statutární město ostrava, městský obvod slezská ostrava, úřad městského obvodu, náměstí Jurije Gagarina, č.p. 1195, 710 00 Ostrava 10. Informace: Zdeněk Matýsek, +420 599 410 026.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 30 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví Mistr/ová stavební výroby. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava, Volat předem a domluvit si schůzku - p. Watzlawikova, tel. 596 614 290., , Požadavky:, Vzdělání stavebního směru, ŘP sk. B podmínkou., , Mzda + prémie., Nástup možný ihned. Pracoviště: Ekofas spol.s r.o. - pracoviště okresu ostrava, Tavičská, č.p. 226, 703 00 Ostrava 3. Informace: Dita Watzlawikova, +420 596 614 290 7-15:30h..

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 13 500 Kč

Zámečníci strojů Zámečník/ce, zámečník/ce pomocné práce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava-Mar. Hory U koupaliště 1570/10, Kontakt: pan Machů Jozes, Ing., telefonicky 736 604 603, e-mailem: jokrma@seznam.cz, , Provádění čistění výpalků, jejich kompletace, broušení, vrtání povrchová úprava. Pracoviště: Jokrma s.r.o. mar.hory a hulváky, U Koupaliště, č.p. 1570, 709 00 Ostrava 9. Informace: Jozef Machů, +420 736 604 603.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kavárna Atlantik
10

Atlantik: nový start zaběhlé ostravské kavárny

Lysá hora, červenec 2018. Výstup na vrchol Beskyd absolvují každoročně statisíce turistů.
1 26

Návštěvnost Moravskoslezského kraje se zvýšila

Pod Páníkem se vracejí do sestavy Baníku odchovanci, týmu se daří

Ostrava - Několik důležitých významů má podle trenéra Bohumila Páníka pondělní vítězství Baníku na hřišti Bohemians. Tři body do tabulky, posílené sebevědomí mužstva a ještě nejméně jeden: potvrzení správnosti nastavené cesty. Páník totiž poukazuje na fakt, že v sestavě Baníku se v Ďolíčku dostalo na hřiště pět ortodoxních odchovanců klubu.

Protiokupační hesla zůstávají na zdech dodnes

Lenine, probuď se! Okupanti, nestřílejte do dětí! Ať žije svobodná republika! Dubček! Svoboda! Nápisy na cihlové budově dnešní ZŠ Ostrava-Vítkovice v Šalounově ulici č. 56 (na snímku) jsou údajně autentické ze srpna 1968.

Porubou bez omezení. Už od pondělí

Ostrava – Spolu s víkendem skončí i zhruba měsíc a půl trvající rekonstrukce tramvajové trati v páteřní porubské ulici 17. listopadu v úseku mezi Porubkou a Hlavní třídou.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT