A kam se budou moci lidé v době od 18.30 hodin do půlnoci podívat? Otevřeny budou Dům kultury Akord, obě budovy Národního divadla moravskoslezského – tedy Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo Jiřího Myrona. Dále pak Divadlo Petra Bezruče a Divadlo loutek Ostrava. O akci je již tradičně velký zájem. Kapacity jsou však omezené, a proto by si lidé měli včas zarezervovat místo. Vstup na Noc divadel je zdarma.

Dům kultury Akord
- SPECIÁLNÍ IMPROVIZAČNÍ VEČER, ve kterém návštěvníci zažijí divadlo tak trochu jinak. Představí se velcí i malí účinkující několika divadelních souborů (Zdividla, Nahodile a účinkující z projektu STUD2NA), v programu vystoupí i skupina Self Made. Začátek je v 18.30 hodin.

Národní divadlo moravskoslezské Ostrava
- JESUS CHRIST SUPERSTAR – Divadlo Jiřího Myrona. Zajímavá debata přímo na jevišti s představiteli hlavních rolí a dramaturgem souboru opereta / muzikál NDM Patrickem Fridrichovským.
- PANÍ BOVARYOVÁ – Divadlo Antonína Dvořáka (foyer v 1. patře). Netradiční setkání s herci činohry Národního divadla moravskoslezského (NDM) prosycené atmosférou francouzských salonů.
Vstup na program je vázán na nákup vstupenek k vybraným představením. Vstupenky lze zakoupit na webových stránkách divadla (www.ndm.cz) nebo v předprodeji vstupenek NDM (třída Čs. legií 148/14, Moravská Ostrava). Koná se od 18.30 do 23 hodin.

Divadlo Petra Bezruče
Noc divadel má podtitul Noční audience u Bezručů a nabídne celou řadu pořadů.
- 18.30 hodin – AUDIENCE U NORBERTA LICHÉHO
Představení Audience s Norbertem Lichým a Jiřím Müllerem. Vstupenky jsou již v prodeji.
- 19.30 hodin – AUDIENCE U MARIE VIKOVÉ
Promítání filmu Babi s Marií Vikovou v hlavní roli, následuje beseda s tvůrci. Vstup je možný na základě rezervace.
- 20.30 hodin – AUDIENCE U BEZRUČŮ
•Audience u Milana Cimeráka a Jakuba Burýška – zábavný bezručovský pub kvíz o ceny
•Audience u Ondřeje Bretta a Magdalény Tkačíkové – zkuste štěstí a zahrajte si bingo o ceny
•Audience u Dušana Urbana a Markéty Matulové – lichotkový telefon, u kterého budete chtít sedět celý večer
•Audience u Michala Sedláčka a Pavly Gajdošíkové – písničkový automat aneb složíme vám song na přání
•Audience u Marcely Čapkové a Kateřiny Krejčí – věštírna prozradí, co vás čeká a nemine
•Audience Vojtěcha Říhy a Markéty Harokové – hlavičkovaná s Vojtou nejen pro fotbalové nadšence
•Audience u Miroslava Kudely a Hynka Petrželky
Vstup je volný. Noc divadel se koná od 18.30 do 23.59 hodin. Rezervace na e-mailu vstupenky@bezruci.cz nebo na tel. 596 618 363.

Divadlo loutek Ostrava
- Dílny, workshopy a interaktivní programy pro malé i velké, které budou vyžadovat špetku odvahy, dobrou znalost pohádkových příběhů a mezigenerační spolupráci. Vhodné pro rodiny s dětmi. Koná se od 17 do 21 hodin ve třech blocích: 17 až 17.45 hodin, 18 až 18.45 hodin, 19 až 19.45 hodin. Nutná rezervace na http://www.dlo-ostrava.cz/.