Okolnosti a příčinu požáru vyšetřuje policie ve spolupráci s hasiči.

Zdroj: Youtube

Část střechy se propadla

„Hasiči již při příjezdu viděli plameny šlehající ze střechy. Ta byla zcela zasažena a došlo k jejímu částečnému propadu. Hasiči pro boj s plameny použili celkem tři vodní proudy, z důvodu nestability objektu byl zásah veden z vnější části,“ uvedla Kamila Langerová, mluvčí moravskoslezských hasičů.

Úklid trval šest dní.
Silničáře v Ostravě napadli agresivní bezdomovci, zasahovat musela i policie

Požár se podařilo lokalizovat během jedné hodiny, další dvě pak zabrala jeho samotná likvidace. Hasiči rozebrali střešní konstrukci, pro hledání skrytých ohnisek požáru použili termokamery. Vše se obešlo bez zranění.

Ohledání místa činu

Případem požáru porubského zahradnictví se zabývá i policie. Z důvodu narušení konstrukce budovy nelze v současné době provést ohledání místa činu. Nelze tak určit samotnou příčinu zahoření. Pravděpodobně by se však mohlo jednat o závadu na elektroinstalaci,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. 

Poškozený autobus po nehodě.
Nehoda autobusu v Ostravě: policisté hledají svědky a zraněné

Během dne se na sociálních sítích začaly objevovat reakce zákazníků. Jedním ze stálých klientů Zahradnictví Poruba je i firma Gaston Chilli, která se zrovna dnes (ve čtvrtek 23. listopadu) chystala do skladu odvézt část letošního sběru papriček, jak uvedla na svém facebookovém profilu.