close Koncert v ostravském klubu Barrák bude vzpomínkou na nedávno zesnulého herce a muzikanta Norberta Lichého. info Zdroj: Barrák Music Club zoom_in Koncert v ostravském klubu Barrák bude vzpomínkou na nedávno zesnulého herce a muzikanta Norberta Lichého.

Setkání přátel a příznivců Norberta Lichého bude spojené s koncerty kapel Skrat, Vítkovo kvarteto, Acustrio a Retro B. Večerem bude provázet moderátor Jirka Sedláček.

Ostravská kapela Skrat, založená v původní sestavě už v roce 1981, kombinuje při svých vystoupeních osvědčené bigbeatové hity s vlastní autorskou tvorbou. Rockové uskupení zakládal právě Norbert Lichý s baskytaristou Vítem Zátorským a kytaristou Janem Hasíkem, který k tomu uvádí: „Dali jsme se dohromady na Matičním gymnáziu v Ostravě v roce 1981. Hráli jsme do roku 1986 a potom si dopřáli 25letou pauzu. Zpátky ke koncertování jsme se v původní sestavě vrátili v roce 2011. Bertík byl náš dlouholetý kapelník a kamarád, multiinstrumentalista, prostě všestranně nadaný umělec. Vystupoval s námi do roku 2021, pak už hlavně z časových důvodů nemohl, ale jeho hudba bude se Skrat žít nadále.“

VIDEO: Norbert Lichý a kapela Skrat

| Video: Youtube

Kapela Skrat hraje od roku 2021 ve složení Jan Hasík (kytara), Vít Zátorský (baskytara), Michal Sedláček (zpěv, klávesy, kytara) a Martin Špetík (bicí nástroje). Na vzpomínkovém koncertu vystoupí i další spřízněné skupiny, které jsou více či méně propojené se jménem Norberta Lichého nebo kapelou Skrat.

Na pódiu se v roli hostů představí česká bigbítová formace hrající od začátku 80. let Vítkovo kvarteto, dále akustické hudební těleso Acustrio ostravského písničkáře Václava Fajfra a kapela Retro B, složená převážně z herců a umělců Divadla Petra Bezruče.

Vstupenky na vzpomínkový koncert Norbert žije v Barráku, je možné zakoupit na kulturním webu GoOut. Cena je 190 Kč.