Přivede se tam další linka trolejbusů a přibude i nová tramvajová zastávka u finančního úřadu v ulici 28. října. Tyto práce, které má na bedrech město Ostrava, budou v době otevření nákupního centra ještě v plném proudu.

Nová zastávka bude hotová příští rok

„Tramvajová zastávka se začne budovat na jaře, kdy se budou dělat přeložky sítí. Hotova by měla být na přelomu října a listopadu příštího roku. Přibližně ve stejné době by měla být hotova i nová část ulice Porážkové, čímž bude dokončena veškerá infrastruktura a dopravní obslužnost Nové Karoliny,“ konstatoval náměstek ostravského primátora Aleš Boháč.

Porážková ulice, po které bude trolejbus na Novou Karolinu přijíždět, propojí území mezi Frýdlantskými mosty a Českobratrskou ulicí. Po dokončení trati a také nezbytné rekonstrukci měnírny bude trolejbus zastavovat přímo u obchodně-zábavního centra. V první etapě tam bude jezdit jedna trolejbusová linka, která bude vedena jen po kruhový objezd u Trojhalí. Později se trolejbusy do území Karoliny zakousnou hlouběji a ve třetí etapě se počítá s tím, že dojde ke spojení Karoliny s výstavištěm a Havlíčkovým nábřežím. Trolejbusové linky by tak podle informací Dopravního podniku Ostrava mohly vést až na Sýkorův most, kde by se napojily na stávající trolejbusovou síť.

Autobusová doprava pojede provizorně

Kdo zamíří na nákupy do Nové Karoliny městskou hromadnou dopravou už po otevření příští rok na jaře, se ale nemusí bát, že půjde s plnými taškami až k zastávkám Elektra či Náměstí Republiky. „Než se dokončí trolejbusová síť pro napojení nového území, připravuje se provizorní hromadná doprava autobusy,“ konstatoval Boháč.

Porážková ulice se stane významnou komunikací i pro provoz aut v centru města. Při sjezdu z Frýdlantských mostů totiž bude zakázáno odbočení doleva na Poděbradovu ulici. A odbočení doprava zavede auta nejen do podzemního parkoviště obchodního centra, kde bude šestnáct set parkovacích míst, ale oklikou až k Českobratrské ulici. Částečně tak odvede dopravu z některých ulic v centru. Doprava by se měla zklidnit například v Nádražní či Poděbradově ulici. Na druhé straně lidé žijící v okolí plánované nové ulice Porážkové, kde byly na jaře kvůli stavbě cesty pokáceny desítky vzrostlých stromů, musejí počítat s vyšším hlukem a prašností.

Související články: Znečistěné ovzduší v regionu

Kauzy spojené s proměnou Ostravy