„Znám tento koncept už z Brna, takže jsem věděla, co očekávat. Mají zde dobrý výběr i ceny,“ řekla jedna z prvních zákazníků Drahomíra Iberlaüerová.

Dvě patra oblečení pro celou rodinu, nábytek, dekorace a potřeby pro domácnost. Nová prodejna v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolina nabízí zlevněné produkty světových značek. O outletové zboží ale podle marketingové manažerky nejde.

„Nejsme outlet. Jsme off-price koncept, což znamená, že prodáváme nové věci z aktuálních kolekcí, ale v limitovaném množství,“ uvedla Alena Langová.

Limitované kusy

Podle Langové je koncept postaven na nákupčích HalfPrice, kteří nakupují produkty přímo u výrobců nebo designérů. Nejde však o celé kolekce, ale pouze limitované kousky po pár kusech z aktuálních kolekcí. Zákazníci tak zde mohou najít například luxusní sluneční brýle slavných designérů za příznivé ceny.

Nakoupit především sportovní oblečení přišla do prodejny i Dana Panáčková se synem. „Výběr i ceny jsou super. Nakoupili jsme hlavně nějaké sportovní oblečení. U některých věcí jsem částku čekala nižší, ale i tak mi ceny přišly super,“ uvedla zákaznice.

Co je jiné?

Uspořádání zboží v prodejně je jiné, než jsou lidé zvyklí v běžných prodejnách s módou. Regály jsou rozdělené podle kategorií a seřazené podle velikostí. Hledání konkrétního oblečení tak může být pro některé zákazníky jednodušší, pro některé naopak nepřehledné. Navíc musí každý počítat s tím, že od daného kousku oblečení zde nemusí být jiná velikost.