Je jim patnáct let, případně jsou o rok starší. A právě začali studovat střední zdravotnickou školu. Že by si ji ale vybrali náhodou, o tom se v případě mladých studentů rozhodně mluvit nedá.

Šestnáctiletý Alexandr Szkandera z Havířova přestoupil na novou školu z havířovského přírodovědného gymnázia.

„Rozhodl jsem se pro školu, která nabízí odbornou výuku, má zázemí ve společnosti AGEL a láká mě nabídka praxí ve Vítkovické nemocnici. Zatím se učím v oboru zdravotnický asistent, do budoucna by mě určitě lákala psychiatrie,“ svěřil se Alexandr Szkandera.

Poslední porubský větrný mlýn.
Shořelý porubský mlýn má věrnou kopii

Z Havířova je i další studentka střední zdravotnické školy v Koblově Renáta Hanáková. Té se líbí nově rekonstruované prostory školy a po maturitě by se ráda vydala do hlavního města.

„Možná pracovat přímo do některé z nemocnic, možná pokračovat ve studiu i po maturitě. Ještě uvidím,“ dodala sympatická studentka.

Další studentka, Adéla Červená, by chtěla v budoucnu pracovat jako fyzioterapeutka.

„A jestli neuvažuju o tom, že bych kývla na nabídku stipendia a v budoucnu pracovala v některém ze zdravotnických zařízení AGEL? I to je určitě jedna z možností, o tom se ještě ale určitě poradím s rodiči,“ dodala Adéla Červená.

Plakát informující o zrušeném koncertu Heleny Vondráčkové se nachází například v opavské městské části Komárov.
Zrušený koncert Heleny Vondráčkové v Opavě bude řešit soud

Předseda představenstva společnosti AGEL Milan Leckéši uvedl, že situaci v českém zdravotnictví, které sužuje nedostatek zdravotnického personálu, se rozhodli řešit jediným možným způsobem.

Zřídili vlastní školu. Studenti budou už od počátku svého studia těsně propojeni s praxí, a navíc získají silného a stabilního zaměstnavatele, jistotu budoucího uplatnění a profesní perspektivy s tím, že studenti denní formy studia nebudou platit žádné školné.

V letošním školním roce bude střední zdravotnická škola v Koblově v denní formě studia v oborech praktická sestra, laboratorní asistent a zdravotnické lyceum.

Nová škola vznikla v nevyužívané budově bývalého gymnázia, kterou má pronajatu od Slezské Ostravy.

Kabáti v Ostravě.
Scorpions, Karel Gott, Kabát... Kam v Ostravě ještě letos za zábavou?