Na rohu Francouzské ulice a uliceUsoudu by tak mělo vyrůst celkem 147 bytů. Jejich výstavba si vyžádá zhruba 350milionůkorun. Moderní projekt nabízí uživatelůmbyty velikosti 37 až 142 metrů čtverečních.

Jejich řešení je různé, všechny byty jsou vybaveny balkonem či terasou. Projekt Nová Poruba vznikl ve spolupráci společností ISA Consult, Bytostav Poruba a Atelier 38. Stavba prvního ze tří polyfunkčních domů Nové Poruby byla zahájena v dubnu loňského roku.

„Lidé, kteří tady najdou bydlení, mohou počítat nejen s různýmdispozičnímřešenímbytů od 1+kk až po luxusní mezonetové byty v šestém podlaží, ale i s podzemními garážemi, střešními terasami a dalšími vymoženostmi, které k takovému typu bydlení patří. Troufám si tvrdit, že jde o projekt, který je v Ostravě zcela ojedinělý a odpovídá i evropským trendům v architektuře,“ uvedl Aleš Samiec, spolumajitel společnosti ISA Consult s.r.o.

V přízemí všech tří domů budou nebytové prostory, které už také mají své budoucí vlastníky. V už dokončeném prvním domě budesídlitČeskáspořitelna, a. s. Byty jsou nabývány do družstevního vlastnictví. V nabídce je ještě několik posledních volných bytů, jejich výběr je podle zástupců investora už ale výrazně omezen.

ISA Consult patří mezi významnéfirmynatrhu s bytyna severní Moravě. V současné době firma realizuje výstavbu polyfunkčních domů v centru Frýdlantu nad Ostravicí, polyfunkčnídůmna Repinově ulici v Ostravě, výstavbu bytového domu v Brušperku. Do konce letošníhorokuzahájívýstavbu čtrnácti bytových jednotek na atraktivním místě v Opavě. Pro příští rok připravuje další projekty v Karviné a Ostravě- Hrabové.