Nájemní bydlení téměř výhradně pro seniory v Paskovské ulici při sjezdu z Místecké je téměř hotové. Celkem 69 bytů ve třech domech v uzavřeném areálu s parkováním má už z větší části své nájemníky, k dispozici zbývá posledních patnáct bytů, a to ve dvou objektech, které co nevidět čeká kolaudace.

„Bude to v horizontu měsíce a půl až dvou. V květnu by měly být všechny po kolaudaci, dosud jsme proto nechtěli příliš inzerovat,“ řekl Deníku investor Patrik Němec z Rezidence Ostrava-Hrabová s tím, že jedinou výjimkou v obsazení bytů seniory je mladší nájemník – vozíčkář, který dostal výjimku. „Dlouhodobě nebyl schopný sehnat byt pro vozíčkáře,“ vysvětlil Němec.

Stavba se z důvodu covidové pandemie, karantén a nedostupnosti materiálu protáhla, původně měla být dokončena loni v červnu. „Během minulého roku atakován dotazy, kdy bude spuštěn rezervační systém a jak bude fungovat,“ popsal zájem starosta Hrabové Igor Trávníček, který si o stěžejní soukromé investici ve svém obvodu udržuje přehled.

„Majitel rovněž narazil na náročnou situaci ve stavebnictví,“ konstatoval.„Nastalá situace znamenala prodražení projektu asi o dvacet procent, což je přibližně dvacet milionů korun,“ popsal Němec. V nové hrabovské rezidenci převažují právě byty 1+kk s rozlohou od 29 do 38 metrů čtverečních, méně je pak bytů 2+kk a 2+1 s výměrami od 49 do 87 metrů čtverečních.