Děti ze základních škol v Moravskoslezském kraji opět můžou pustit uzdu svým fantaziím a vymýšlet pohádkové příběhy o čertech. Tentokrát organizátoři oblíbené soutěže zvolili jako téma ročníku Čerty na oslavě.

„Pamatuji si, když jsme před deseti lety soutěž vyhlásili poprvé. Tenkrát byla pouze pro děti z Ostravy a zájem byl obrovský. Rozšířili jsme proto postupně její záběr na celý kraj a jsme rádi, že zaujala a stala se tradicí, o čemž svědčí každoročně vysoký zájem ze strany dětí i jejich rodičů,“ řekl starosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

„V dnešním světě počítačových her a sociálních sítí je to příjemná možnost jak přivést děti ke klasickému způsobu vytváření si představ a rozvíjení fantazie,“ dodal Hajdus, který stál u zrodu soutěže před deseti lety.

Od té doby se jí zúčastnilo už několik tisíc autorů a další přibudou letos. Pravidla soutěže jsou opět jednoduchá. Mladý spisovatel má za úkol napsat pohádku v maximální délce jedné strany formátu A4 a hlavním hrdinou příběhu musí být čert, který tentokrát má něco společného s oslavami všeho druhu.

Pohádku je potřeba odeslat nejpozději do 30. dubna na e-mailovou adresu soutez@certovskepohadky.cz a na nejlepší autory opět čekají hodnotné ceny. Jedná se především o pobyt na horách, tablet, nebo třeba rodinnou permanentku do zoologické zahrady.

Vyhlášení výsledků se uskuteční v červnu a z nejhezčích pohádek letošního ročníku vznikne ve spolupráci s moderátory Hitrádia Orion audio CD, které jako dárek dostanou prvňáčci vybraných základních škol.