Oproti dřívějšku v létě zůstane zachován provoz tramvajové linky č. 10 z Dubiny na Hranečník, na linkách 6, 9 (pouze ve dne), 20, 92, 109 a 110 bude ale provoz zastaven. Jízdní řády některých linek se změní trvale.

Více v tištěných letních jízdních řádech, které jsou v prodeji výhradně v dopravním infocentru ODIS v budově ředitelství DPO u Karoliny a které stojí 15 korun.

Přibývá také dalších 80 zastávek na znamení a v platnost vstupuje také nová zóna 78, která kromě Ostravy pojme i okolní obce v „první vlně" a zajistí i nadále výhodnější dopravu pro přespolní cestující, zejména z Hlučínska.

„Na novince vydělají obecně především cestující s pětiměsíční, 180- a 365denní jízdenkou. Jízdenky zakoupené nejpozději dnes však platí do ukončení vyznačené platnosti," upozornil jednatel KODIS Aleš Stejskal.

Ohňostroj katalánské kultury, který se konal 1. července 2017 v Ostravě.
Katalánci oživili centrum Ostravy

„CYKLOTRAMVAJ"

Zajímavostí a novinkou je i takzvaná sezonní tramvaj, kdy na trase do turisticky atraktivních míst bude z vozidla vymontována část sedaček, které nahradí záchytné konstrukce.

„V létě na jízdní kola, kterých tramvaj vedle běžného počtu cestujících pojme až 12, v zimě pak na lyže a snowboardy, protože tramvaj bude nasazována na linku č. 5 vedoucí ze Zátiší až na zastávku Vřesinská nedaleko lyžařského areálu Skalka," vysvětlil ředitel DPO Daniel Morys s dodatkem, že kdo má dlouhodobou časovou jízdenku, může jedno jízdní kolo přepravovat zdarma, ostatní za cenu poloviční jízdenky.

ROK PLATEBNÍCH KARET

Letos kvůli vyřizování s drážním úřadem začne tato sezonní tramvaj jezdit až od srpna, dále pak vždy na začátku každého léta a zimy. Tedy za předpokladu, že o ni bude zájem.

Pokud však bude alespoň z části takový jako o systém úhrady jízdného platebními kartami, pak zcela jistě ano. Tento systém dnes slaví přesně rok od svého zavedení a hned v prvních měsících zaznamenal takový úspěch, že se už brzy rozšíří na Opavsko a v průběhu příštího roku do celého kraje.

Velký zájem o platbu bankovní kartou se očekává opět a nejen při letních hudebních festivalech. Na Beats for Love a Colours of Ostrava vypraví DPO navíc celkem 108 spojů a zapřáhne 56 řidičů, kteří ujedou přes šest tisíc kilometrů a přepraví odhadem na 27 tisíc osob.

Bezplatná WIFI na zastávkách. Prozatím jako síť OVAnet.FreeZone, zanedlouho pod jmenovkou DPO a na dvacítce přestupních míst.
WiFi: na ostravských zastávkách hned, v MHD do konce roku!