„Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10 do 18 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žirafm,“ upřesňuje tisková mluvčí zoo Šárka Nováková.

Novinkou sezóny ve výběhu Afrika je osmičlenné stádo vodušek abok, výběh Persie má nového obyvatele v podobě samce gazely perské a v nejrozlehlejším výběhu Indie se návštěvníci mohou nově těšit na kozu šrouborohou.

„Jízda safari expresu může být s ohledem na pohodu zvířat či z provozních důvodů kdykoli zastavena. Vzhledem k tomu, že zvířata mají k dispozici rozlehlé výběhy s přirozeným porostem stromů a keřů, je třeba počítat i s tím, že někdy bude vidět jen část obyvatel,“ dodala mluvčí Šárka Nováková.

Večerní komentované prohlídky

Prázdniny jsou za dveřmi a s nimi i večerní komentované prohlídky v ostravské zoo, které budou zahájeny v pátek 30. června ve 20 hodin a pak každý následující pátek až do konce prázdnin.

Zájemci tak budou mít opět možnost zažít, co se děje v zoo po zavírací době a jak se chovají zvířata po setmění.

„Pohyb po areálu zoo je možný pouze s průvodcem, délka prohlídky je okolo tří hodin. Vzhledem k časové náročnosti prohlídky doporučujeme zvážit účast nejmenších dětí," uvedla tisková mluvčí zoo Šárka Nováková.

Návštěvníci zaplatí cenu běžného vstupného - dospělí 110 korun a děti do 15 let, které musejí přijít pouze v doprovodu dospělé osoby, pak 80 korun. Na večerní prohlídky neplatí žádné permanentky či jiné zlevněné vstupenky. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269. Akce probíhá pouze za příznivého počasí.

Zoo hledá dobrovolníky na prázdniny

Ostravská zoo hledá na období prázdnin zájemce o dobrovolnou spolupráci. Pomoc se bude týkat zajišťování informačního servisu pro návštěvníky a také pohody chovaných zvířat. Podmínkou je 18 a více let.

Zájemci se mohou hlásit na e-mailu: vyuka@zoo-ostrava.cz do 2. července. Předmět mailu označte heslem Dobrovolnik. V textu uveďte své zkušenosti práce s lidmi a vaše časové možnosti.