„Oficiální start výšlapu na Emu je sice stanoven na devátou hodinu, ale z našich zkušeností z předchozích let dobře víme, že lidé začínají chodit už dříve. Cílem je vrchol haldy Emy. V roce 2013 se výšlapu zúčastnilo 1065 turistů, což je zároveň účastnický rekord. Letos 1. ledna vystoupalo na vrchol Emy 561 lidí, tak věříme, že i 1. ledna 2015 si lidé nenechají ujít příležitost protáhnout po svátcích své tělo," uvedl Herbert Schenker z Klubu českých turistů, který výšlapy na Emu každoročně pořádá a přezdívá se mu „ředitel haldy Emy". I při čtvrtečním novoročním výstupu si zájemci budou moci koupit odznaky Halda Ema. Tentokrát budou světle šedé barvy.

Trasu si podle organizátorů mohou účastníci zvolit podle vlastní volby. Organizátoři ale doporučují žlutou turistickou značku od Divadla Antonína Dvořáka, případně se lidé mohou na haldu vydat od ostravské zoologické zahrady.

„Účastníci novoročního výstupu obdrží diplom i pamětní razítko a navíc si budou moci prohlédnout Ostravu z jejího nejvyššího bodu (315 m. n. m). Stejně jako v předchozích letech bude i tentokrát vyhodnocen a odměněn každý stý, dvoustý, třístý, čtyřstý… účastník," dodal pro Deník Herbert Schenker.

Ostrava jako na dlani

Na přivítanou nového roku kromě tradiční vyhlídky z výšky 73 metrů nabízí věž ostravské Nové radnice první lednový den i novoroční přípitek. Mezi 12. až 17. hodinou si budou moci návštěvníci vychutnat nealkoholické šampaňské, které opět ocení hlavně děti. Cena zpestřené novoroční vyhlídky je pak 50 korun pro dospělé a 40 korun pro děti, studenty a seniory.