Přinese nejenom vystoupení ostravských kapel, zdejší divadelních souborů, ale také řadu atrakcí pro malé děti, adolescenty, jejich rodiče a rovněž pro seniory, dále nabídne místní občerstvení.

A přestože je tento festival pojímán jako ryze ostravský, jsou na něm vítáni návštěvníci odjinud. Vstup na festival je volný. Festival se koná za každého počasí, je připravena „suchá" i „mokrá" varianta.

A proč dostal festival název Ostravský kompot?

„V Ostravě, ve městě s energickými a přímočarými lidmi, v minulosti nežili jenom horníci. Často se totiž zapomíná na jejich ženy, mamky, babičky a tetičky, které na tyhle muže čekaly, připravovaly jim večeře, svačiny a třeba zavařovaly kompoty, kterými je sladce odměňovaly u nedělního oběda…," uvedl Jan Rušaj, ředitel festivalu Ostravský kompot.

Propojíme Ostravu lidský řetěz
Pořadatelé festivalu Ostravský kompot připravují originální zahájení, k němuž potřebují pomoc návštěvníků. Pomocí lidského řetězu dlouhého více než dva kilometry chtějí propojit vrcholek ostravské radnice a Trojhalí Karolina. Z vrcholku radnice pošle ostravský primátor sklenici kompotu, která poputuje do Trojhalí, kde se otevře a tím bude festival zahájen. Kdo se chce zúčastnit živého lidského řetězu, měl by se registrovat na formuláři. Více na webu www. ostravskykompot.cz nebo na FB-Ostravský kompot.

VYBÍRÁME Z PROGRAMU

Na co se mohou těšit návštěvníci v neděli
10 hodin - Brunch battle: A Café versus Bistro Boule za ušima nevšední „gastronomický souboj"
10.30 hodin - Patrik Kee Jazz Cake
13.30 hodin - Boris Band Combination
15.30 hodin - Filip M.
17.30 hodin - Neo Chess Sunny
19 hodin - Buty

DIVADLA11.30 hodin - HumorOva
13.30 hodin - Odvaz
15.30 hodin - Impéčko

GASTROPiva ze čtyř malých místních pivovarů, výběr ostravských chuťovek a dobrot.

PRO DĚTIMasérny pro rodiče a děti.
Dětský ráj obří program pro malé Ostravany.