Dokončený podchod pod tramvajovou zastávkou Most Mládeže a vytvořený sjezd z Pavlovovy ulice na Plzeňskou. Takový je aktuální stav projektu propojení dvou komunikací v Ostravě-Jihu, který probíhá už skoro celý rok. Lidé se však diví, proč se stavba nezprovozní, když už na ní žádné práce měsíc neprobíhají.

Podchod pod tramvajovou zastávkou Most Mládeže v Ostravě-Jihu je dokončený.„Popravdě situaci moc nechápu. Mám pocit, že je vše potřebné opraveno a vše stojí jen na papírování úřadů. Táhne se to už dlouho. Víte, pěší zóna, kudy se teď uzavřený podchod obchází, vede pod mostem a člověk se tudy dost bojí chodit. Večer vystupuji na jiné zastávce, abych se této nepříjemné cestě vyhnula. Navíc pro staré lidi je obcházení a nerovný terén velkou překážkou," popsala Deníku šestadvacetiletá Lenka Zlámalová, která bydlí v blízkosti zastávky Most Mládeže.

Podobná situace je i u nově vystavěného sjezdu na Plzeňskou ulici.

Zdlouhavá objížďka

„Vidíte, že je vše připraveno, jsou tady dokonce už i značky, zajímalo by mě, v čem je problém. Sjezd se musí zdlouhavě objíždět a popravdě ne každý řidič na to má trpělivost, já se bohužel řadím mezi ně," přiznal dvaapadesátiletý Jaroslav Trtílek z Ostravy-Hrabůvky.

Deník zjistil, že celá stavba čeká na kolaudaci. Šetření k ní probíhá právě v těchto dnech.

„Do 18. prosince minulého roku byly převzaty všechny stavební objekty tak, jak bylo plánováno. Poté byly zaslány žádosti na stavební úřady ke kolaudaci nebo pro zavedení zkušebního provozu, bez kterých nemůže být stavba používána. Stavební úřady vypsaly místní šetření ke kolaudaci či k zavedení zkušebního provozu na 15. ledna a 20. ledna, takže předpokládáme, že kolaudační souhlas či rozhodnutí k zavedení zkušebního provozu bude vydáno ve čtvrtém týdnu tohoto roku," uvedla tisková mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Klára Kohutová