„Kampaň má zasáhnout děti, dospělé, seniory, hendikepované sportovce tak, aby nabídla motivaci i pro ty, kteří zatím třeba nesportují," uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Jak doplnila, nyní probíhá příprava na hodnocení projektů. Pro tento účel byla vytvořena pracovní skupina složená z politiků, sportovců, zástupců organizací i administrátorů projektu. „Mnohé projekty jsou zajímavé a podaří-li se je zrealizovat, budou určitě přínosem a dobrou zábavou. Jsou mezi nimi záležitosti masové, ale i drobné aktivity pro specifické skupiny lidí, neméně však důležité," řekl Deníku garant projektu náměstek primátora města Ostravy Martin Štěpánek.

Pracovní skupina se sejde k jednání 4. září. Zhodnotí projekty a provede jejich výběr. Koncem září by měly být známy výsledky, které budou zveřejněny na oficiálních stránkách projektu Ostrava Evropské město sportu 2014 i statutárního města Ostravy.

K TÉMATU

Poznej ostravské sportovce a můžeš vyhrát volňásky na Baníček
Město Ostrava se stane v roce 2014 Evropským městem sportu. Už nyní ale mohou příznivci sportu sledovat na webových stránkách www.ostravamestosportu.cz všechny novinky z ostravského sportovního dění a také přípravu projektu Ostrava Evropské město sportu 2014. Novinkou je soutěžní aplikace, která je umístěna jako záložka na facebookovém profilu www.facebook.com/ostravamestosportu a bude fungovat do 18. září.

„Veřejnost zde má možnost zúčastnit se soutěže, ve které musí poznat známé ostravské sportovce. Mezi mnoha cenami jistě zaujmou volné vstupenky na ligová utkání fotbalistů FC Baník Ostrava a hokejistů HC Vítkovice Steel, permanentky k návštěvě sportovních zařízení městské společnosti Sareza a další," uvedla Andrea Vojkovská z ostravského magistrátu.

Organizátoři projektu Ostrava Evropské město sportu 2014 tak chtějí získat nové fanoušky a rozšířit základnu zájemců o sportovní dění v Ostravě. 

Iva Mušálková