„Došlou nabídku bude nyní posuzovat hodnotící komise a po případném doporučení budou nového dopravce schvalovat krajští radní," uvedla mluvčí Moravskoslezského kraje Nikola Birklenová.

Pravidelné letecké spojení by mělo fungovat nejpozději od léta příštího roku.

Roman P. z Ostravy, jeden z nejstřeženějších vězňů v České republice.
O dalším útěku může vězeň z Ostravy jenom snít
Petr Czudek - Ilustrační foto.
Trenér basketbalistů Petr Czudek: Jsem rád, že v Číně byla vidět opavská stopa

„Spojení Moravskoslezského kraje s významnými letišti v Německu a Rakousku je pro náš region a jeho rozvoj důležité. Po těchto linkách už dlouhou dobu volali nejen zástupci nadnárodních společností, které v kraji působí, ale i lidé, kteří se chtějí podívat do světa a pohodlně letět přímo z krajského města třeba na druhou půlku zeměkoule. S jedním přestupem v Mnichově nebo Vídni už to bude možné,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a doplnil, že týdně bude na každé lince minimálně 11 rotací.

Do Vídně a Mnichova se bude z Mošnova létat dvakrát denně. Hodnotící komise nejdřív vyhodnotí správnost a úplnost nabídky, případně si vyžádá doplnění potřebných materiálů. Konečné rozhodnutí o uzavření smlouvy bude na Radě Moravskoslezského kraje.

Muž čelí žalobě z vraždy otce a jeho třetí manželky, jejichž těla se nikdy nenašla.
Američané hledali muže, který měl být zavražděn
Ilustrační foto
Provoz na silnici na Jablunkovsku ochromila tragická nehoda

„Věřím, že se celý proces podaří zvládnout tak, aby radní rozhodli v listopadu tohoto roku. Dopravce pak bude mít maximálně šest měsíců na to, aby Mnichov i Vídeň rozlítal,“ dodal náměstek hejtmana Jakub Unucka.