Již o tom rozhodli zdejší radní, a ukončili tak řadu měsíců trvající spekulace o tom, zda vůbec a kam se radnice nakonec přestěhuje.

V budově Nové radnice tak budou najednou volné tisíce čtverečních metrů plochy. „V budově radnice se jedná o 62 kanceláří o ploše 1662 čtverečních metrů. V přístavbě je to 49 kanceláří o ploše 1500 čtverečních metrů," upřesnila mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Pokud k tomu připočteme další plochu například společných prostor a sociálního zázemí, v budově magistrátu bude najednou volných téměř pět tisíc čtverečních metrů pro kanceláře a zázemí.

Ušetří

Primátor Petr Kajnar se však neobává, že by zůstaly nevyužity. „Máme mimo budovu radnice dva odbory, které jsme převzali od policie. Jeden se zabývá občanskými průkazy a pasy a druhý řešením přestupků a řidičskými průkazy. Oba potřebují plochu kolem pěti tisíc čtverečních metrů a jsou v pronájmu. Nyní bude záležet na smlouvách, kdy je můžeme vypovědět," uvedl s tím, že magistrát alespoň ušetří za pronájem budov mimo radnici, kde nyní úředníci obou odborů sedí. A ušetří také Moravská Ostrava a Přívoz. Ta by měla za rok na nájmu oproti současnosti uspořit kolem 900 tisíc korun.

Ať již půjde o občanské průkazy, nebo řidičáky, úředníci z nich se do Nové radnice hned od září nepostěhují. „Po dobu šesti měsíců budeme provádět stavební úpravy daných prostor. K prvnímu přesunu našich úředníků nedojde dřív než ve druhé polovině roku 2015," doplnila Vojkovská.