Když minulý týden projížděli Rudnou ulicí v městské části Ostrava-Vítkovice, zaregistrovali muže stojícího na zábradlí na mostě nad železniční tratí. „Objímal sloup. Bylo zřejmě, že tam nestojí jen tak. Na blízké křižovatce jsme se otočili a jeli k němu. Zastavili jsme před ním a šli k němu. Snažili jsme se s ním navázat konverzaci,“ uvedl Jaroslav Neuwirt.

Šestatřicetiletý muž jim řekl, že je z Bruntálska a rozhodl se skoncovat se životem. „Bylo vidět, že je promrzlý, třepal se. Tvrdil, že chce skočit, že ho nebaví žít, že na něho další lidé ukazují prstem,“ pokračoval Jaroslav Neuwirt.

Policisté museli jednat rychle. Hrozilo totiž, že sebevrah z přibližně desetimetrové výšky skutečně skočí. „Dopadlo to dobře. Během okamžiku jsme ho měli pod kontrolou. Bylo vidět, že mu poté ulevilo,“ dodal druhý z policistů, Michal Folta.

VIDEO ZE ZÁSAHU

Záchrana muže před skokem z mostu. | Video: PČR

Ještě před příjezdem lékaře se muž uklidnil. „Nakonec nám poděkoval,“ řekl Michal Folta. Sanitka poté sebevraha převezla do zdravotnického zařízení.Již od samého počátku pojali policisté podezření, že dotyčný je pod vlivem alkoholu nebo drog. Nakonec se potvrdila druhá varianta. Orientační zkouška prokázala přítomnost amfetaminu. „Samozřejmě, je to skvělý pocit, zachránit někomu život,“ uzavřeli policisté.