Likvidace skládky a úprava areálu probíhá v několika fázích, na kterých se podílejí ostravský magistrát a centrální ostravský obvod. Hlavní práce, týkající se zejména odvozu odpadu, začaly loni v květnu. Nyní byly zbourány další garáže, odstraněny základové desky a betonový povrch. Současně specializovaná forma provedla terénní úpravy a oplocení prostoru.

V letošním roce budou práce pokračovat. V plánu je likvidace dalších garáží v navazující části. Zde je však nutné počkat na vyřešení majetkoprávních vztahů a dědických řízení. „Konečně to tu vypadá jakž takž. Chodím tu se psem, takže vidím, jak se to mění k lepšímu. Škoda jen, že to trvalo tak dlouho,“ řekl Deníku mladý pejskař procházející kolem. „Snad brzy zlikvidují i ty vzdálenější garáže. Jsem zvědavý, co zde bude. Hlavně, aby tu zase někdo nezačal navážet odpad,“ dodal.

Vzniku nové černé skládky mají zabránit závory, které se objeví u sjezdu z Muglinovské ulice.

Výsledkem rekultivace lokality bude volný atraktivní prostor, o jehož využití se zatím jedná. Vzniknout by zde mohl například agility park pro pejskaře. Konečné řešení bude v rukou zástupců magistrátu, městského obvodu a Povodí Odry. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak prostor vypadal vloni na jaře, na podzim a letos v lednu.