Tým v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem v očekávání chystaného úspěchu odcestoval do hlavního sídla hnutí do Prahy. Atmosféra byla i bez nich uvolněná, avšak téměř polovina restaurace vyhrazené pro uzavřenou společnost zůstala prázdná.

V restauraci tu a tam zazníval uznalý potlesk, který přehlušoval velkoplošnou projekci z průběhu sčítání a povolebních rozborů. Pravidelně se k němu přidával také ostravský primátor Tomáš Macura, jenž dorazil stavit se svými spolustraníky. Zůstával však nad věcí. „Mám takovou úchylku, že myslím o dva kroky dopředu,“ vysvětloval svou krocenou radost s dovětkem, že patrně bude problém pro jeho hnutí novou vládu poskládat.

Volby 2017. Štáb ANO v Ostravě
OBRAZEM: ANO v Ostravě "slavilo" bez svých lídrů
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

„Nejen z regionální scény máme dobrou zkušenost ze spolupráce s KDU-ČSL a ODS a přál bych si, aby se tento model dal aplikovat i na celonárodní scéně. „Jestli je něco, co náš úspěch ve volbách zastiňuje, tak je to rovněž úspěch SPD. Beru to jako tragédii těchto voleb. Jestliže se Japonec vymezuje a staví svůj program na odporu vůči imigrantům a vedle sebe má dalšího, tak se obávám, že lidé ztratili rozum,“ podělil se Macura – ještě s čistou hlavou – o své první dojmy.

Bujará diskuse utichla ve chvíli, kdy v televizi hovořil lídr hnutí Andrej Babiš. Z Ostravy se mu dostalo očekávaného aplausu. 

Krajští lidovci se sjeli do Frýdku-Místku, aby sledovali vývoj výsledků voleb.
OBRAZEM: Krajští lidovci ve sněmovně získali jen jeden mandát
Ilustrační foto
To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

Sčítání hlasů v kraji jsme sledovali zde:

Online reportáž
Online reportáž