Téměř hodinu například trvala oprava troleje na ulici Českobratrské. Došlo k poškození napájecího vodiče, který následnězpůsobil výpadek proudu v celém úsekutratě.

Více o jednotlivých událostech se dočtete v tištěném vydání Moravskoslezského deníku.

V pátek vychází s pravidelnou samostatnou přílohou TV magazín a oblíbenými tipy na víkend.

Nevidět

Nevidím, jak vypadá číšník, který mě obsluhuje. Nevím, co mají na sobě hosté, kteří sedí naproti mně, ani v jakém hrníčku je káva, kterou jsem si objednala… Stejně jako desítky jiných Ostravanů si ve čtvrtek na malou chvíli i redaktorka Deníku vyzkoušela, jaké to je, stát se na chvíli nevidomým.

Stáří s energií

Ve čtvrtek byl také vyhlášen vítěz ankety Senior roku 2011. Stal se jim dvaaosmdesátiletý Lubomír Pásek. Porota ho vybrala z více než dvaceti mimořádně aktivních osobností starších pětašedesáti let navržených seniorskými organizacemi a jednotlivci.Rodák z Brna téměř celý svůj profesní život pracoval na vysokých pecích v bývalé NHKG. S redaktorkou Deníku si povídal o tom, jak vyzrát nastárnutí.

A něco navíc

V ostravském Hotelu Park Inn se uskutečnil první ročník semináře Design Summit Talking 2011.

Výtvarné centrum Chagall v Ostravě na Repinově ulici připravilo na závěr letošního výstavního plánu výstavu s názvem Doteky konstruktivismu. Jedná se o kolekci sedmdesáti děl absolutní výtvarné domácí špičky. Úvodní slovo k výstavě přednesl generální ředitel Vítkovice, a.s., Jan Světlík. Po té poskytl Deníku rozhovor - co by zkušenýsběratel umění.