Na Václavském náměstí v Praze, kde odpoledne začal tradiční Koncert pro budoucnost, se sešly tisíce lidí. Část programu pětihodinové akce pořadatelé věnují vzpomínce na prvního českého prezidenta Václava Havla, od jehož úmrtí letos uplyne deset let.

Připomínka Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii v podání studentů Ostravské univerzity, Ostrava, 17. 11. 2021.
Ostrava si připomněla výročí 17. listopadu i to, že svoboda není samozřejmost

Účastníci satirického karnevalového průvodu Sametové posvícení v Praze se letos zaměřili na témata skládkování odpadu, dopadu výroby palmového oleje na přírodu či kritiku dětské ústavní péče. Mottem letošního ročníku byla "moc ponocných" - VÍCE ZDE.

Odhalení busty Václava Havla

V kavárně Slavii představila herečka Dagmar Havlová novou bustu jejího manžela Václava Havla, který zemřel před deseti lety.

„Doufám, že tato busta nikdy neskončí v Lapidáriu, stejně jako tam už nikdy neskončí svoboda a demokracie,“ zdůraznila vdova po lídrovi sametové revoluce a prvním prezidentovi po obnově demokracie. U Havlovy podobizny následně slavný irský hudebník Glen Hansard zapěl píseň Jaroslava Hutky Havlíčku Havle v originálním česko-anglickém podání.