Nehoda se stala na ulici Plzeňská, vedle tramvajové zastávky Dolní. Sportovní automobil Porsche GT2 narazil do zábradlí a sloupu veřejného osvětlení.

"Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před třiadvacátou hodinou. Ve vozidle cestovali dva lidé, oba utrpěli zranění. Jednoho z nich museli hasiči vyprostit - bez použití hydraulických nástrojů mu uvolnili zaklíněnou nohu a pomohli mu opatrně ven," popsal mluvčí hasičů Jakub Kozák s tím, že k události byla vyslána profesionální jednotka ze stanice v Ostravě-Zábřehu.

Do příjezdu druhé sanitky se o zraněného řidiče postarali hasiči, azyl mu poskytli ve svém zásahovém automobilu. Jednotka zároveň zlikvidovala sorbentem uniklé provozní náplně a provedla na vozidle protipožární opatření.

Po dobu zásahu hasičů byla Plzeňská ulice zcela uzavřena.

"Osobní vozidlo značky Porsche, které dostalo na úrovni tramvajové zastávky na přímém úseku ulice Plzeňské smyk, měl řídit 32letý muž. Řidič vyjel s automobilem mimo komunikaci a narazil do zábradlí a sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě došlo k těžkému zranění o rok staršího spolujezdce," uvedla mluvčí policie Soňa Štětinská.

Dodala, že policisté provedli na místě dokumentaci. "V souvislosti s šetřením nehody byl v místě - po dobu nezbytně nutnou - zastaven provoz, policisté usměrňovali dopravu. Výsledek provedené orientační dechové zkoušky byl u řidiče negativní. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na půl milionu korun," dodala Štětinská.

Ostravští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Vzhledem k době a místu nehody zjišťují rovněž informace související s krizovým opatřením v oblasti pohybu osob.

VÝZVA

Policisté se obrací na řidiče (osádky) vozidel projíždějících po ulici Plzeňské (ve směru od Hrabůvky k Mariánským Horám) v Ostravě, kteří mohli včera od cca 23:15 do 23:35 hodin v prostoru tramvajové zastávky „Dolní“ nehodový děj vidět nebo mají k dispozici záběry z kamer ve vozidle děj zachycující, nechť kontaktují policisty na bezplatné lince 158. Svědectvím by mohli přispět také cestující případně tou dobou a místem projíždějící tramvaje. Informace je možné sdělit rovněž policistům na nejbližší policejní služebně.