Kolem spousta pobíhajících malých i větších dětí v doprovodu rodičů. Jsme v ostravském Trojhalí Karolina na jedinečném Festivalu skákacích hradů.

„Tati, tati, vyzkouším si tu žirafu,“ volá na svého otce malinko uřícený pětiletý Honzík. „Ano, ale nejdřív si musíš sundat boty,“ přikazuje chlapci otec.

Ten si vmžiku odkládá své tenisky na připravený koberec a už už se jen v ponožkách snaží dostat na jeden z nafukovacích objektů. „Já tam chci taky,“ obrací se na tatínka Honzíkova mladší sestřička Andrea.

„Jsi ještě malinká, půjdeme k perníkové chaloupce,“ odpovídá táta. Andrejka má slzy na krajíčku. Duchapřítomný rodič vytahuje z kapsy čokoládu a zažehná alespoň na chvíli Andrejčin smutek.

PĚTADVACET LÁKADEL

„Festival skákacích hradů v Trojhalí na Karolině patří mezi největší akci svého druhu, pokud jde o interiéry v České republice. V minulosti se tyto festivaly konaly výhradně pod širým nebem. A právě tady, v Trojhalí Karolina, můžeme nabídnout dětem i dospělým na pětadvacet atrakcí, a to až do 2. dubna vždy od 9 do 20 hodin. Vzhledem k tomu, že předpověď počasí nám příliš nepřeje, rozhodli jsme se ke každé vstupence nabídnout návštěvníkům horký čaj na zahřátí zdarma,“ uvedl Dominik Korčák, jeden ze spolupořadatelů festivalu.

„U občerstvení a v dětském koutku jsme také instalovali zónu s tepelnými ohřívači, které jsou umístěny i mezi jednotlivými atrakcemi. Přesto bych rád upozornil, aby zejména děti nezapomněli na teplé oblečení,“ dodal Dominik Korčák.