Jedná se již o dvacátý čtvrtý ročník festivalu. Akce má tradici už od roku 1998 a jejím cílem je přinést tance, písně a kroje z Česka a jiných zemí přímo do ulic krajského města.

Lídři některých politických uskupení na Ostravsku. Kdo uspěje a kdo propadne?
KSČM a ČSSD už nejsou v kurzu aneb Kdo kandiduje do zastupitelstev na Ostravsku

Program dalších dnů:

Středa 17. 8. 2022 – Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky
15.00 – Cimbálová muzika Fogáš, Mariánské náměstí
16.00 – Festivalový program, Mariánské náměstí
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Soubor lidových písní a tanců Hlubina, Folklorní klub Fogáš, Slezský folklórní soubor Opavica, Dětský folklorní soubor Hlubinka
18.30 – „Roztančené město“ – doprovodný program, Sanatoria Klimkovice
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Soubor lidových písní a tanců Žerotín
 
Čtvrtek 18. 8. 2022 – Ostrava-Poruba
10.30 – „Roztančené město“ – doprovodný program, Domov pro seniory Slunečnice
Vystoupí: Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan
15.00 – Cimbálová muzika Jožky Šťastného, u kruhového objezdu na Hlavní třídě
15:30 – „Ať žije festival!“ – průvod od Alšova náměstí
16.00 – Festivalový program, u kruhového objezdu na Hlavní třídě
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Soubor lidových písní a tanců Hlubina, Slezský soubor Heleny Salichové, Dětský folklorní soubor Krasničanek
 
Pátek 19. 8. 2022 – Slezská Ostrava
(Vstupné na hrad - dospělí 100 Kč, děti, senioři a ZTP 60 Kč)
15.30 – Koncert dětských souborů, Slezskoostravský hrad 
Vystoupí: Dětský folklorní soubor Hlubinka, Dětský folklorní soubor Krasničanek, Dětský folklorní soubor Ostravička, Dětský folklorní soubor Holúbek
17.00 – „Pocta Janu Rokytovi“ – koncertní vystoupení kapely Ensemble FLAIR, Slezskoostravský hrad
Vystoupí: Ensemble FLAIR, Soubor lidových písní a tanců Hlubina
18.00 – Závěrečný festivalový koncert, Slezskoostravský hrad
Vystoupí: Escola de Ball de Bot Calabruix, Akademický folklorní soubor Oro, Folklorní soubor Trenčan, Soubor lidových písní a tanců Žerotín, Soubor lidových písní a tanců Hlubina, Slezský soubor Heleny Salichové, Folklorní klub Fogáš, Slezský folklórní soubor Opavica, Ševčík – Moravský folklorní soubor

 Více na www.folklorbezhranic.cz.