Pořadatelé z Ligy 100 Ostrava, Maraton klubu Seitl Ostrava a Městského obvodu Ostrava-Poruba za podpory Ostravských komunikací připravili také doprovodný program pro děti a sportující veřejnost.

Dle programu byl uspořádán závod koloběžek nejprve pro děti od 9 do 15 let a pro dospělé závod na 5 kilometrů.

Pro základní školy byl vyhlášen závod na jednu míli. Zúčastnili se jí převážně žáci ZŠ Fučíkova 832. Ceny předával místostarosta městského obvodu Ostrava-Poruba Martin Tomášek.

Den otevřených dveří na Nové radnici u příležitosti výročí vzniku samostatného Československa, 28. října 2021 v Ostravě.
OBRAZEM: Oslavy státního svátku v Ostravě byly letos jiné

Menší děti se svými rodiči plnily naučně-sportovní program na betonové ploše před letním amfiteátrem. Naučily se ve znakové řeči pozdravit, poděkovat a poprosit, absolvovaly skoky přes překážky, střelbu do branky, běhaly slalom mezi kužely a také střílely z luku. Za splnění disciplíny dostaly razítko a pak si vyzvedly cenu.

Vítězem v kategorií mužů se stal závodník s číslem 433 Michal Poledník, který trať zaběhl za 0:16:29 minut. Nejrychlejší z žen byla Rozálie Mrózková (číslo 424) z atletického klubu Emila Zátopka z Kopřivnice.

Někteří běžci byli teprve v polovině trati, když v cíli moderátorka Monika Dudová z Hitrádia Orion oznámila doběh Matouše Vrzala z atletického klubu SSK Vítkovice. Ten trať zaběhl za 0:35:16 minut. Závod vyhrál již potřetí.

Z žen bez rozdílu věku vyhrála Petra Pastorová s časem 0:40:12 reprezentující Maraton klub Seitl Ostrava.

Shihan Masaru Miura, jeden z posledních žijících mistrů školy Shotokan Karate, vedl ve svých dvaaosmdesáti letech seminář v Ostravě.
Japonský mistr karate v Ostravě: bez síly, s úsměvem a provázkem

Po doběhnutí všech závodníků byli nejlepší tří z každé věkové kategorie odměněni, cenou, diplomem a medailemi. Závodníkům je předávala starostka městského obvodu Ostrava-Poruba Lucie Baránková Vilamová.

 „V Porubě je konání běhu tradicí. Pořádáme ho každý rok 28. října ke státnímu svátku. Musím poděkovat panu Jaromíru Horákovi, který je hlavní organizátor. Těší mě, že má stále radost z tohoto závodu a že se každý další rok vrhá dál a dál i přes covidovou dobu. Že mu zůstal ten úsměv ve tváři a hlavně ta motivace, aby ty ročníky dále pořádal. Je to krásná akce a budeme rádi, když bude i v dalších letech," řekla na závěr vydařené sportovní akce Lucie Baránková Vilamová, starostka Městského obvodu Ostrava-Poruba.

Podrobné výsledky je možné najít na Onlinesystem.cz.