A spousta dalších lidé ji záhy následovala, včetně pana Reného. „Mám! Čekal jsem tu asi tři hodiny a teď fičím do práce…“ nechal se slyšet majitel vstupenek nasedaje na svůj moped. Lístků zaplatil šest, tedy maximální počet na jednu osobu.

Řada čekajících se mezitím z Hlavní třídy natáhla za roh bloku do dvorního traktu ke Komenského ulici. Někteří si donášeli i židličky, na nichž posedávali. Do infocentra pouštěla ochranka zájemce po dvou po třech. Venku postávali pro jistotu i strážnici.

„Myslel jsem, že když přijdu před devátou, strávím tu méně času,“ prohlásil pan Rostislav vzpomínající na předprodej vstupenek na Nohavicu před třemi lety v Gongu. To si ve frontě uhnal problém s kolenem. Ani letos nedopadl dobře, nezbylo na něj.

„Stáli jsme asi v půlce lajny, když se rozkřiklo, že lístky došly…“ líčil doplňujíce své vyjádření několika nepublikovatelnými výrazy. Těmi samozřejmě nešetřili ani ostatní. A bylo teprve před půl jedenáctou dopoledne. Poruba prodala přes šest set vstupenek.

Situace s frontami z loňska při předprodeji na Jarka Nohavicu se opakovala i v Zábřehu u Akordu, kde se naskytla druhá možnost jak si zajistit účast na vystoupení plánovaném na 24. srpna. Tady hlásili vyprodáno deset minut před desátou hodinou.

Amfiteátr za porubským Pokladem pojme na koncert „slezského barda“ 1700 lidí. Vstupenky si už pořídilo 1300 šťastlivců. „V tuto chvíli je vyprodáno. Poslední šancí je koupit Amfipas, těch zbývá asi čtyřicet,“ dodala Tereza Zgabajová za pořadatele.

Jaromír Nohavica na festivalu Štěrkovna Open Music 2018, 24. července 2018 v Hlučíně.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň