Vozidlo VW Transportér prošlo speciální úpravou, která umožňuje jeho využití jako kamerového vozidla v místech, kde je neefektivní vybudování trvalého kamerového systému.

Kamerový systém, který je ve vozidle naistalován, tvoří video server a jedna kamera , která je zabudována do střechy vozidla. Celý kamerový systém je rozšiřitelný na osm kamer. Předpokládaný rozsah je dvě kamery na střeše vozidla, čtyři kamery po obvodu vozidla a dvě mobilní kamery. Objektiv kamery s 30 násobným optickým zoomem je vybaven stěračem.

I přes aktuální koronavirová omezení – maximálně 13 osob, a ještě rozdělených v několika skupinkách – už Hasičské muzeum města Ostravy přivítalo po znovuotevření 11.5.2021 pět desítek návštěvníků, z nichž minimálně polovina zde byla poprvé.
Podívejte se do Hasičského muzea v Ostravě. Už otevřelo a lidé chodí rádi

Podle informací z MPO je video server Sekurity Center SV – 100E2T, který je na vozidle instalován, umožňuje nahrávat obraz až z osmi kamer, přičemž kapacita záznamu je na 30 dnů. Server je plně kompatibilní se systémem, který používá Městský integrovaný systém města Ostravy. To prakticky umožňuje obraz z kamer zobrazit na vybraných dohledových pracovištích kamerového systému Městské policie Ostrav a v případě potřeby i na pracovištích Policie ČR a integrovaného bezpečnostního centra.

Kamerové vozidlo pořízené na základě smlouvy ze dne 25. 9.2021 bylo Městské polici Ostrava předáno firmou KHMC s. r. o. dne 12.4.2021. Celková cena vozidla činí 1. 609 300 korun včetně DPH.