V roce 1995 začal první prodej. V roce 2003 založili rybníček, ve kterém se dnes prohánějí japonští kapři a karasi. V mini arboretu, které má rozlohu jeden hektar stále doplňují nové rostliny.

Vánoční výzdoba ve Frýdku-Místku.
OBRAZEM: Ve Frýdek-Místek ve vánočním. Ve městě zahájili výzdobu ulic

"Prostor osvěžujeme sochami, soškami, lavičkami, které nám dělá kovář pan Petr Pavel Krompolc a já se zabývám z drátu pletenými soškami a doplňky. V roce 2012 jsme sečetli všechny stromky. Bylo jich 2758. V současné době jich bude ale více. Pořádáme hodinové komentované prohlídky zaměřené na okrasné rostliny s přesahem na ekologii a ochranu přírody. Navštěvují nás odborné zahradnické střední školy, skalničkáři, kluby seniorů. Přicházejí i děti s místních mateřských škol. Bohužel zájem o stromy, keře, rostliny, tedy jen o floru mezi staršími dětmi asi není,"  řekl majitel Miniarboreta u Holubů pan Radek Holub.

Členové spolku Olza Pro a dobrovolníci před Svátkem zemřelých zorganizovai další úklid starého evangelického kostela v původní Karviné. O toto pietní místo se starají už čtyři roky.
Karvinský hřbitov čtyřicet let pustnul a měl být utopený. Teď ožívá a vzkvétá

V Obci Staříč mohou návštěvníci navštívit i Pumtrackové hřiště, Singletrail Okrouhlá a rozhlednu Okrouhlá, jejíž vyhlídkový ochoz je ve výšce 30 metrů.