Jejich součástí bylo nedělní rozsvícení stromu, který se rozzářil úderem 17. hodiny. Umělý strom organizátoři letos vyzdobili nově rekonstruovanými větvičkami, díky nimž vypadá živěji a přirozeněji. Příchozím jsou k dispozici kluziště, ruské kolo a dětský kolotoč.

Na rozsvícení dorazily davy lidí, náměstí i postranní uličky byly plné. Slavnostní atmosféru umocnilo vystoupení zpěváka Martina Chodúra s Gospelem.

„Chodíme každý rok. Když se tu před několika lety objevil poprvé umělý strom, měli jsme s tím trochu problém, ale teď nám to už nepřijde divné. Zvykli jsme si. Dokonce se nám začal líbit. Letos nám připadne takový bohatší,“ uvedl Jiří Novotný.

Trhy budou probíhat denně až do 23. prosince v době od 10 do 19 hodin. Příchozí mohou navštívit některý ze stánků, nabízejících klasické vánoční zboží. K mání jsou výrobky z kůže a dřeva, jmelí, svíčky, keramika, vánoční ozdoby a další věci.

Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití, připraven je bohatý program. Například hned v pondělí se na Masarykově náměstí od 15 do 20 hodin představí Martin Harich s kapelou, skupina Nebe a O5 a Radeček.

Ve čtvrtek 5. prosince proběhne mikulášská zábava a jako hvězda večera vystoupí v 18.30 hodin Adam Mišík.

Poté se uskuteční jeho autogramiáda. Se svými koncerty návštěvníky potěší i David Deyl, Ilona Csáková, Děda Mládek Illegal Band nebo skupina Slza. Závěrečný den bude patřit Heidi Janků s kapelou.