Patří mu na výstavě výsostné místo za ochranným sklem. Vedle něj jsou i medaile pro vítěze, cena pro Fotbalistu roku ČR a další memorabilie připomínající kariéru nejen Marka Jankulovského, ale i další baníkovskou tvář s úchvatnou kariérou v zahraničí - Milana Baroše. Také ten "ušatou trofej" vyhrál, a to s Liverpoolem o dva roky dříve než Jankulovski.

Výstava Baník Expo, Svět techniky, Dolní Vítkovice, Ostrava, 21.9.2022Výstava Baník Expo, Svět techniky, Dolní Vítkovice, Ostrava, 21.9.2022Zdroj: Deník/Petr Jiříček

"Je nádherná, viděl jsem už Stanely Cup, přímo v Ostravě salátovou mísu z Davis Cupu, trofej pro vítěze naší fotbalové ligy, ale tady na vás dýchne historie, velké okamžiky, jsem rád, že jsem ji mohl vidět," svěřil se Deníku před trofejí jeden z dosud posledních návštěvníků uprostřed tohoto týdne.

Soud manželskému páru nepravomocně vyměřil 8,5 a 5,5 roku žaláře.
Ayahuasca: droga, nebo lék? Ostravský rozsudek nad šamany otevřel diskusi

Kromě trofeje z Ligy mistrů, která bude k vidění naposledy v neděli 25. září, je Baník Expo plné nejrůznějších pamětihodností a předmětů připomínající bohatou historii slezskoostravského klubu z Bazalů - dresů, kronik, obrazových i videozáznamů, dobových vstupenek, klubových trofejí, ale je rovněž i hodně interaktivní, takže si můžete vyzkoušet střelbu na brankáře, stolní fotbálek, hlavičkovat se zavěšenými míči, ale i zahrát fotbal na playstationu či si prověřit své znalosti o historii klubu. "Jsem uchvácen. Tohle by neměla být jen dočasná výstava, ale základ plnohodnotného klubového muzea. Snad pro něj jednou bude na novém stadionu místo," sní fanoušek Baníku a návštěvník výstavy Jan Filip z Ostravy.