"Kamion jel z vedlejší silnice ze směru od Vřesinské, vůbec nebrzdil a nabral autobus na zadní nápravu. Řidič autobusu, když viděl, že kamion vůbec nebrzdí, už neměl šanci ničemu zabránit. Pokusil se nárazu "ujet", jinak by ho naboural mimo nápravu a mohlo to dopadnout mnohem hůř," řekl Deníku svědek události.

Autobus skončil na levém boku, hasiči jej dostali zpět na kola pomocí vyprošťovacího speciálu Bizona a velkých zvedacích nafukovacích vaků.

 Řidič autobusu z nehody vyvázl s mírně poraněnou rukou, řidiče kamionu ošetřili zdravotníci. Jedna cestující ve voze měla poraněné rameno. Policisté na místě vyslýchali řidiče a svědky pro podezření z obecného ohrožení.

"Nějací mladí lidé vytáhli cestující přes okno, pomáhali i řidiči aubusu," popsal dále čtenář.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno po čtvrteční 23. hodině. Do Poruby vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Porubě a Zábřehu, odtud mj. vyprošťovací speciál MB Actros Bizon," popsal zásah mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

"Autobus na pohon zemním plynem (CNG) ležel na levém boku v Opavské ulici směrem do centra města, kde se nedalo projet, kamion stál na kolech. Hasiči využili při opatrném zvedání autobusu silné navijáky Bizona a velké nafukovací zvedací vaky. Pak jej odtáhli asi 1,5 km do depa Dopravního podniku Ostrava. Také uklidili místo nehody," dodal Kůdela s tím, že na silnici neunikly žádné provozní kapaliny.

Autobus poničil dva sloupy s dopravními značkami a semafory.