Stojí u nejfrekventovanější silnice poblíž kulturního domu a také na Náměstí OKD. Svou velikostí budí pozornost kolemjdoucích, v okolí prvního z nich se navíc nacházejí konstrukce s kraslicemi.

Hlučínská „zajícová" výzdoba již několik let avizuje příchod Velikonoc. V covidovém období byla doplněna i zaječími rouškami. Ty se již naštěstí staly minulostí.

close Příchod Velikonoc ohlašují v Hlučíně obří slamění zajíci. info Zdroj: Deník/Jaroslav Perdoch zoom_in Příchod Velikonoc ohlašují v Hlučíně obří slamění zajíci.

Velikonoční zajíci s rouškou v čase covidové pandemie:

Fotogalerie: Velikonoční zajíc s rouškou

Velikonoce v Ostravě

Již od pondělí jsou v ulicích nejlidnatějšího městského obvodu Ostravy připraveny těšit kolemjdoucí usměvavé velikonoční obří ozdoby v podobě velkých zajíčků, kuřátek a vajíček. Setkat se s nimi lze na čtyřech místech, a to v Hrabůvce na náměstí Ostrava-Jih, v části Bělský Les (u východu z podchodu směrem k poště na ul. Bohumíra Četyny), v Zábřehu u ul. Jugoslávská a také před kinem Luna.

Největší zajíc měří zhruba 3 metry a velikonoční výzdoba bude na svých místech až do 25. 4. 2022.

"Na zelený čtvrtek 14. 4.2022 je na náměstí Ostrava-Jih také připraveno vše na naladění na velikonoční notu. Slezský jarmark, zábavná show i kreativní zábava pro děti, cimbálová muzika i koncert kapely Tři vykřičníky – to vše od 8 do 18 hodin v rámci akce Velikonoce na Jihu," láká k velikonočnímu programu mluvčí radnice Gabriela Gödelová.

Velikonoční Hlavní třída

Také v dalším velkém ostravském obvodu, na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě, slaví velikonoční svátky jarmarkem, a to už od pondělí 11. do 17. dubna. "Lidé si zde mohou koupit sezonní zboží. Představí se na něm i regionální obchodníci, které Porubané mohou znát z předcházejících ročníků pop-up expozice Sdílko," láká k návštěvě mluvčí porubské radnice Jana Janošcová.

O víkendu je v Ostravě-Porubě připraven i sváteční program, který obstarají například kapela Midnight Coffee Session, cimbálová muzika a folklorní vystoupení. Děti se opět mohou těšit na Jaro na salaši neboli na zvířátka z farmy Bludovice.

Velikonoce v Ostravě-Porubě, duben 2022:

Fotogalerie: Velikonoce v Ostravě-Porubě, duben 2022

"Ve středovém pásu Hlavní třídy už stojí kraslicovník ozdobený vajíčky, která vyráběly děti z porubských mateřských a základních škol. A také letos se budou moci lidé vyfotit na oblíbené zaječí dekoraci. Chybět nebude kreativní dílna a velikonoční putování Se zajíčky za vajíčky. To je velikonoční výprava určená především rodinám. Na území každého z osmi porubských obvodů a Poruby-vsi bude od 15. do 18. dubna umístěn velikonoční symbol (zelené vejce se zajíčky), který obsahuje jeden řádek křížovky," dodává dále Jana Janošcová s tím, že úkolem hráčů bude najít symbol podle souřadnic uvedených v mapce, kterou najdou na porubském webu a Facebooku, a vyluštit křížovku.

Chtějí-li se hráči zúčastnit slosování o ceny, mohou tajenku odevzdat v informačním centru na Hlavní třídě a deset vylosovaných hledačů obdrží dárek.