Extrémní závod Nejtvrdší hasič přežije (TFA). Letošní ročník se poprvé konal v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Vyvrcholením byl výstup na vysokou pec číslo 1. U předchozích ročníků hasiči zdolávali radniční věž na Prokešově náměstí v centru Ostravy - více zde.

Extrémní závod Nejtvrdší hasič přežije se letos poprvé konal v atraktivním prostředí někdejšího hutního provozu.

Ochránci zákona na koních předvedli své umění

Nejlepší policisté a strážníci na koních se v sobotu představili v Komenského sadech v Ostravě, kde se konal 16. ročník Mezinárodního setkání jízdních policií. Ochránci zákona z celé České republiky i ze zahraničí změřili své síly ve třech disciplínách – cross skákání, zrcadlovém skákání a hlavní disciplíně – policejním parkúru - více zde.

Nejlepší policisté a strážníci na koních se v sobotu představili v Komenského sadech v Ostravě, kde se konal 16. ročník Mezinárodního setkání jízdních policií.

Trolejbusem na Novou Karolinu

Premiérovou jízdu na nové trati má za sebou trolejbus na lince 105, který v neděli přivezl první pasažéry až k nákupnímu centru Nová Karolina v centru Ostravy - více zde.

Premiérovou jízdu na nové trati má za sebou trolejbus na lince 105, který v neděli přivezl první pasažéry až k nákupnímu centru Nová Karolina v centru Ostravy.

Živé náměstí aneb Ostravská divadla zahájila další sezónu

Ostrava - Již popáté zahájila v neděli ostravská divadla další sezónu zábavnou show Jdeme za vámi! Herci přímo na parkovišti před Divadlem Jiřího Myrona na náměstí Msgre. Šrámka předvedli ukázky z jednotlivých inscenací - více zde.

Zahájení divadelní sezóny na náměstí Msgre. Šrámka v Ostravě.

Další víkendové události v Ostravě:

Hroší křtiny

Mladý sameček hrocha obojživelného, který se v ostravské zoologické zahradě narodil 3. června, se jmenuje Kvido. Slavnostního křtění a společné oslavy narozenin obou jeho rodičů, Katky a Honzy, se i přes pošmourné nedělní počasí zúčastnila asi stovka návštěvníků - více zde.

Řidič málem poslal k zemi politický billboard

Politický billboard jedné ze stran kandidujících v předčasných volbách málem vyvrátil řidič (37 let), který v neděli projížděl Ostravou - více zde.

Dolní Vítkovice přivítaly půlmiliontého návštěvníka

Půlmiliontého letošního návštěvníka přivítaly o víkendu areály sdružení Dolní oblast Vítkovice. Hranici půl miliónu se letos podařilo pokořit o téměř čtyři měsíce dříve než loni - více zde.