Uplynulý víkend nabídl nejen v Ostravě několik netradičních akcí.

Malým i velkým mažoretkám a roztleskávačkám například patřila v sobotu aula Vysoké školy báňské-Technické univerzity v Ostravě-Porubě.

Konala se zde tradiční soutěž Stars Cup, na které se představily soubory hned v několika věkových kategoriích. 

Na osm set do detailů propracovaných modelů aut, bojové techniky, motorek, ale také lodí, letadel a nejrůznějších staveb včetně hradů, zámků a mrakodrapů byly k vidění na osmém ročníku tradiční mezinárodní výstavy papírových modelů Papír Show 2012, která která se v sobotu konala v Základní škole Čkalovova v Ostravě-Porubě.

Zúčastnili se jí modeláři z České republiky, Slovenska a Polska. Velké zastoupení měly modely zásahové techniky hasičů, kteří návštěvníkům v rámci doprovodného programu představili i své skutečné vozy.

Na ploše před školou si zájemci mohli prohlédnout například velkoobjemovou cisternovou stříkačku. K vidění bylo také vozidlo městské policie určené k přepravě koní, strážníci předvedli i zařízení na měření rychlosti vozidel. Na akci dorazili i celníci s vozidlem na přepravu psů. 

Českého hydrometeorolo­gického ústavu v Ostravě-Porubě a vodohospodáři z Povodí Odry v sobotu pořádali tradiční a velmi oblíbený Den otevřených dveří - více zde: Lidé si mohli prohlédnout jinak uzavřené útroby přehrad

Bohumínské taneční soubory Radost a Impuls oslavily o víkendu 30 let existence hned třemi vystoupeními v tamním kinosále - více zde: Soubory Radost a Impuls oslavily třicet let